Przejdź do treści

Kolorowanki dla dzieci sposobem na stres

Kolorowanki dla dzieci sposobem na stres

Kolorowanie to czynność, która jest z reguły przypisywana dzieciom. Pociechy z chęcią biorą kredki w dłoń i poświęcają swój czas na wypełnienie wesołych i prostych rysunków wszystkimi dostępnymi kolorami. Uważa się, że kolorowanie to dobre zajęcie dla dzieci, ponieważ przynosi radość, zmniejsza napięcie ale również uczy wytrwałości i staranności. Jednak czy rzeczywiście kolorowanie powinno zostać jedynie domeną najmłodszych? Okazuje się, że nie do końca.

Moda na kolorowanki dla dorosłych

Moda na kolorowanki dla dorosłych pojawiła się już kilka lat temu na Zachodzie. Prym wiodą pod tym względem Holandia oraz Wielka Brytania – tam wybór książek z kolorowankami specjalnie dla dorosłych ludzi jest przeogromny. Jednak i w Polsce coraz wyraźniej widać narastający trend. W księgarniach znajdziemy już publikacje dedykowane dorosłym, którzy zapragną przypomnieć sobie, jak to jest pieczołowicie wypełniać rysunki kolorami. W Internecie z kolei można znaleźć mnóstwo wzorów kolorowanek, udostępnionych przez ich autorów całkowicie za darmo.

Skąd tak wielka popularność? Kolorowanki dla dorosłych to nie fanaberia, lecz świetny sposób na to, by w pozytywny sposób radzić sobie z codziennymi stresami. Badania wskazują, że kolorowanie ma właściwości wyciszające, pomaga odzyskać koncentrację i spokój ducha, a także podkręca naszą kreatywność. Niektórzy użytkownicy mówią, że kolorowanie w znaczący sposób przyczyniło się do poprawy ich nastroju.

Czy ten sposób walki ze stresem sprawdzi się u każdego?

Z pewnością przypadnie do gustu osobom twórczym, o artystycznym usposobieniu. Esteci i wzrokowcy będą w siódmym niebie – wypełnione kolorowanki dla dorosłych robią naprawdę piorunujące wrażenie. Nie są to rysunki proste, tak jak w przypadku kolorowanek dla dzieci, końcowe dzieło jest więc warte podziwiania. Wszystko wskazuje na to, że kolorowanki są warte uwagi – mogą stanowić ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od nieprzyjemnych myśli.