Przejdź do treści

Kolorowanki pieski

Psy to zabawne, futrzane stworzenia, które są jednymi z najbardziej uroczych zwierzątek. Są najlepszym towarzyszem człowieka i zawsze są gotowe być po naszej stronie, niezależnie od sytuacji. Na całym świecie istnieją setki różnych ras psów, które różnią się znacznie pod względem wielkości i koloru.

Kolorowanki pieski

Kolorowanki z pieskami przedstawiają różne typy psów, co sprawia, że malowanie ich różnymi kolorami jest ciekawym doświadczeniem. Dzieci mogą bawić się różnymi kolorami i malować na tych arkuszach, które mogą wydawać się zarówno kreskówkowe, jak i realistyczne.

Na tej stronie zaprezentujemy Ci mnóstwo kolorowanek z psami do druku. Pozwalają one dzieciom odkrywać swoją kreatywność, a także zapewniają im wystarczającą stymulację umysłową.

Pies i kot - najlepsi przyjaciele człowieka do kolorowania
Dwa pieski do kolorowania dla dzieci
Darmowa kolorowanka z pieskiem w łatki dla dzieci
Pieski i popcorn - darmowa malowanka do druku
Kolorowanka z pieskiem do druku
Malowanka z pieskiem dla dzieci
Chihuahua - kolorowanka z psem do druku
Cocker Spaniel kolorowanka z psem dla dzieci
Wyjący piesek darmowa kolorowanka
Szczeniaczek kolorowanka do drukowania
Piękny piesek kolorowanka do wydruku
Pies buldog - kolorowanka mandala dla dzieci
Piesek z piłką malowanka dla dzieci
Obrazek do kolorowania z pieskami w budzie
Terier kolorowanka do druku
Piesek z wędką na ogonku kolorowanka dla dzieci
Piesek na urodziny - kolorowanka dla dzieci
Piesek z wrogo nastawionym kotem kolorowanka
Piesek gryzący bucika - kolorowanka
Piesek trzymający w zębach książkę - kolorowanka dla dzieci
Piesek wilczek do darmowego wydruku
Świąteczna kolorowanka z psem i bombkami na choinkę
Kolorowanka ze szczeniakiem w budzie
Aportujący pies - kolorowanka do drukowania dla dzieci
Śmieszny piesek z kością - kolorowanka dla dzieci
Malutki szczeniaczek do malowania dla dzieci
Shih Tzu kolorowanka z pieskiem
Pies i jego właściciel - kolorowanka rysunkowa do wydruku

Kolorowanki z pieskami do druku

Dzieci uwielbiają psy. Te zabawne stworzenia są jednymi z najbardziej uroczych zwierzaków. Istnieje ponad setki ras psów, z których każda różni się znacznie pod względem wielkości i koloru. Jeżeli jesteś fanem piesków koniecznie odwiedź kolorowanki z bajki Psi Patrol oraz 101 Dalmatyńczyków.

Psy są jednym z najpopularniejszych tematów kolorowanek z pieskami wśród dzieci. Oto najlepsza kolekcja rysunków psów dla wszystkich entuzjastów tych zwierzaków.

Kolorowanki a rasy psów

Kolorowanki z pieskami zapoznają Twoje dziecko z psem. Nauczą dziecko, jak pies może być wiernym zwierzęciem oraz rozpoznawać różne rasy psów.

1. Cocker spaniel:

Cocker Spaniel to mały piesek o długiej i jedwabistej sierści. Zapytaj swoje dziecko, jakiego koloru użyłby do pokolorowania tego uroczego psa. Może również nauczyć się niektórych liter za pomocą tego arkusza do kolorowania. Cocker Spaniel został pierwotnie wyhodowany specjalnie do polowania na lekką swierzynę. Ich niewielkie rozmiary i wyrównany temperament sprawiają, że są idealnym wyborem dla zwierząt domowych. Jest to pies średniej wielkości o długiej i jedwabistej sierści na ciele i długich obwisłych uszach.

2. Mops:

Mopsy mają krótki pysk i zakręcony ogon. Ten mały, żywy pies pochodzi z Chin. Jego przyjazny charakter sprawia, że są jednymi z ulubionych zwierzaków dla maluchów. Mops ma delikatną, błyszczącą sierść i występuje w różnych kolorach. Ma zwartą, kwadratową sylwetkę z dobrze rozwiniętymi mięśniami.

3. Pudel:

Ten uroczy pudel cieszy się słonecznym dniem spacerując po ogrodzie. Poproś dziecko, aby pokolorowało futrzanego psa i jego otoczenie w możliwie najjaśniejszych kolorach. Pudel to rodzaj psa wodnego pierwotnie hodowanego w Niemczech. Są uważane za drugą najinteligentniejszą rasę psów po collie.
Posiadają odporne na wilgoć futra, co czyni je doskonałymi pływakami i aporterami. Pudle są również zręczne w wielu rodzajach psich sportów, takich jak tropienie i pasterstwo.

4. Labrador:

Powyżej znajdziesz też kolorowankę z labradorem, najpopularniejszym psem na świecie. Poproś dziecko, aby pokolorowało tego kochającego psa i nadało mu imię.

Labrador jest łagodny i lojalny, jego charakter sprawia, że jest wspaniałym psem rodzinnym. Są grzeczne, zrównoważone w stosunku do małych dzieci i osób starszych. Psy labradory mają płetwiaste łapy, co czyni je świetnymi pływakami. W rzeczywistości były hodowane w celu odzyskiwania sieci rybackich. Są również przeszkolone do pomocy osobom niewidomym i pacjentom z autyzmem.

5. Buldog:

Buldogi mogą wyglądać groźnie i przerażająco, ale są jedną z najbardziej przyjaznych ras psów, jakie można znaleźć. Jeśli twoje dziecko jest miłośnikiem psów, z pewnością spodoba mu się kolorowanie tej kreskówkowej postaci buldoga. Buldog to ciężki i muskularny pies z charakterystycznym wciśniętym nosem i pomarszczoną twarzą. Na czole ma grube fałdy skóry i szeroko rozstawione oczy.

Jest to piąta najpopularniejsza rasa psów na świecie. Jego usposobienie jest równe, życzliwe, stanowcze i odważne. Buldogi dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Tak bardzo przywiązują się do swoich właścicieli, że nawet nie wychodzą z podwórka bez swojego towarzysza.

6. Yorkshire terier:

Oto urocza malowanka Yorkshire Terriera z gładkimi i jedwabistymi włosami. Nie możesz znaleźć ładniejszego psa niż Yorkshire Terrier.

Yorkshire Terrier, znany również jako York, to mały pies wyhodowany pierwotnie do łapania szczurów w zakładach odzieżowych. Yorkshire Terrier słynie z błyszczących, delikatnych, jedwabistych i prostych włosów. Yorkshire Terrier był również częścią rozwoju innych ras, takich jak terier australijski.

7. Golden Retriever:

Oto arkusz do kolorowania, który możesz udostępnić Tobie i Twoim dzieciom. Pokoloruj Golden Retrievera i podziel się zabawnymi faktami na temat tego psa ze swoimi dziećmi.

Golden Retriever to duża rasa psów wyhodowana w celu aportowania ustrzelonego ptactwa wodnego, takiego jak kaczki i ptaki. Mają gęstą sierść, która utrzymuje je w cieple na zewnątrz. Te psy są niezwykle przyjazne i czułe, są doskonałym psem przewodnikiem oraz psem myśliwskim.

8. Beagle:

Przedstaw swojemu maluchowi Beagle'a z pomocą naszej kolorowanki. Ten uroczy piesek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka. Beagle to niski pies o małych uszach i krótkich nogach. Charakteryzują się zrównoważonym temperamentem i przyjaznym usposobieniem, co czyni je wspaniałym pupilem domowym.

Występują w różnych kolorach, chociaż najczęściej występuje biel z dużymi czarnymi obszarami. Psy rasy Beagle mają świetny węch. W rzeczywistości były hodowane do śledzenia zająca, jelenia i królika. Są również wykorzystywane jako psy detektywistyczne.

9. Chihuahua:

Oto śliczna, mała chihuahua. Czy wiesz, jak ten mały piesek otrzymał swoje śmieszne imię? Ten pies został nazwany na cześć stanu Chihuahua w Meksyku. Podziel się tym faktem również ze swoimi dziećmi. Chihuahua to mała rasa psów o głośnym szczekaniu. Występują w szerokiej gamie kolorów, kształtów głowy i długości sierści.

10. Sznaucer:

Sznaucery są spokojniejsze i łatwiejsze do wyszkolenia niż inne psy. To czyni je doskonałymi zwierzętami domowymi. Jest to krzepki pies o arystokratycznej postawie. Są znane ze swojej zwinności, czujności, inteligencji, siły i wytrzymałości.

Te bezpłatne strony do kolorowania psów są idealne zarówno do użytku domowego, jak i szkolnego. Twoje dzieci z pewnością będą się dobrze bawić eksperymentując z różnymi odcieniami, aby pokolorować wszystkie kolorowanki.