Przejdź do treści

Kolorowanki religijne

Uczmy dzieci o naszej wierze w młodym wieku, aby mogły poznać tę wiarę, gdy dorastają i stają się odpowiedzialnymi dorosłymi. Pismo Święte to wspaniały temat na kolorowanki dla dzieci, które celebrują życie Jezusa Chrystusa i nauczają o religii chrześcijańskiej. Podarowanie dzieciom kolorowanek biblijnych pomoże im dowiedzieć się, jak ważne jest miłosierdzie, przebaczenie i poświęcenie.

Kolorowanki religijne

Nasze kolorowanki religijne i chrześcijańskie do druku obejmują narodziny Jezusa, Arki Noego, Jonasza, Daniela w jaskini lwów, Dawida i Goliata, Syna Marnotrawnego i Dobrego Samarytanina.

Kolorowanka Jezus z krzyżem do druku
Kolorowanka dzieciątko Jezus i gwiazda betlejemska
Kolorowanka z Jezusem do wydruku dla dzieci
Ciernie na głowie Jezusa kolorowanka
Kolorowanka z różańcem do druku
Kolorowanka z opłatkiem otoczonym świętym różańcem
Różaniec do wydruku jako kolorowanka
Różaniec chrześcijański do druku
Biblia - kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka chrześcijańska do druku
Różaniec z miejscem na Twoje imię - kolorowanka
Kolorowanka religijna dzieciątko Jezus
Komunia święta - kolorowanka religijna dla dzieci
Jezus zmartwychwstał z grobu - kolorowanka chrześcijańska do druku
Religijna kolorowanka edukacyjna dla dzieci
Mojżesz - darmowa kolorowanka chrześcijańska
Kolorowanka religijna do druku
Przyjmowanie pierwszej komunii świętej - kolorowanka
Obrazek biblijny do kolorowania dla dzieci
Portret Jezusa Chrystusa - kolorowanka do druku
Kolorowanka religijna z krzyżem i sercem
Jezus na krzyżu - darmowa kolorowanka do druku
Dzieci z palmami - kolorowanka do druku
Kolorowanka religijna ze świętym Józefem
Biczowanie Jezusa - kolorowanka
Jan Chrzciciel - kolorowanka dla dzieci
Chrzest dziecka - kolorowanka religijna dla dzieci
Chrzest święty - kolorowanka chrześcijańska do wydruku

Kolorowanki religijne i chrześcijańskie dla dzieci

Czy zacząłeś już uczyć swoje dziecko o Biblii? Szukasz sposobów na wzbudzenie jego zainteresowania? Czy chcesz, aby rozpoczęcie nauki Twojego dziecka było zabawne? Szukasz sposobu na edukację, aby pomóc dziecku spędzić wolny czas? Dobrym sposobem na włączenie nauk biblijnych do życia dziecka jest wprowadzenie ich za pomocą kolorowanek religijnych i chrześcijańskich.

1. O śpiewaj Panu nową pieśń:

Oto piękne powiedzenie, które wprowadzi Twoje dziecko na ścieżkę czytania Biblii. Obraz przedstawia uroczą małą budkę dla ptaków w ogrodzie pełnym kwiatów. Na budce jest wizerunek ptaka. Ogród jest pełny małych kwiatów i winorośli. Twoje dziecko może nauczyć się przesłania „O śpiewaj Panu Nową Pieśń.” Jest to piękny sposób na rozpoczęcie dnia i aby Twoje dziecko poznało radość śpiewania i chwalenia Pana. Niech Twoje dziecko najpierw pokoloruje większe przestrzenie. Po zakończeniu pomóż mu pokolorować mniejsze przestrzenie, takie jak kwiaty i liście.

2. Bóg stworzył zwierzęta:

Użyj obrazu, aby nauczyć swoje dziecko, jak Bóg stworzył świat i wszystkich, którzy w nim żyją. Kolorowanka przedstawia przesłanie „Bóg stworzył” i pokazuje zwierzęta, ptaki, kwiaty, słońce i nie tylko. Zawiera zbiór różnych zwierząt takie jak żyrafa, owce, motyle, ptaki. Pomóż dziecku poznać różne zwierzęta na obrazku i poproś go, aby je nazywał. Używaj różnych kolorów, aby obraz był jasny. Możesz go następnie powiesić na ścianie w pokoju dziecka.

3. Jezus w łodzi:

Poniższy obrazek przedstawia Jezusa stojącego na łodzi i wznoszącego ręce ku niebu. Na tym konkretnym obrazku twoje dziecko może zobaczyć Jezusa w łodzi z innymi ludźmi. Wydaje się, że śpiewa uwielbienie dla Pana, nawet gdy inni patrzą w niebo. Ponieważ obraz przedstawia zarówno niebo, jak i wodę, możesz skorzystać z okazji, aby nauczyć dziecko cieniowania. Użyj różnych odcieni niebieskiego, aby odróżnić niebo od morza.

4. Pismo Święte:

Pismo Święte jest księgą wyznawców religii chrześcijańskiej. Pozwól dziecku poznać Pismo Święte, najpierw ucząc się, jak ją przeliterować. Kolorowanka pokazuje książkę z krzyżem chrześcijańskim na okładce. Obraz ma wiele dużych przestrzeni, aby Twoje dziecko mogło samodzielnie go pokolorować.

5. Tęcza:

W Biblii tęcza uważana jest za połączenie między Bogiem a ziemią. Na tym obrazie mężczyzna i kobieta stoją w łodzi i patrzą w niebo. Jest piękny i jasny dzień z mewami latającymi nad głową. Użyj obrazka, aby nauczyć dziecko różnych kolorów tęczy i kolejności, w jakiej się pojawiają. Obraz zawiera zarówno duże, jak i małe przestrzenie do kolorowania, więc pomóż dziecku w razie potrzeby.

6. Motyl z przesłaniem:

Twoje dziecko może być zbyt małe, aby zrozumieć przesłanie, ale zawsze możesz uczyć go w sposób odpowiedni do jego wieku. Wykorzystaj przesłanie, aby nauczyć dziecko siły wiary chrześcijaśnkiej. Jeśli ktoś wierzy w moc Boga, wszystkie przeszłe grzechy zostaną zapomniane i będzie to nowy początek.

Pozwól dziecku pokolorować motyla różnymi kolorami. Obraz ma bardzo duże przestrzenie, więc nie będzie trudny do pokolorowania dla małych dzieci.

7. Trzej Królowie:

Zdjęcie przedstawia dzieciątko Jezus leżące w żłobie wkrótce po urodzeniu. Zgodnie z historią zawartą w Biblii, trzej królowie dowiadują się o narodzinach cudownego dziecka i przychodzą go szukać. Cudowne dziecko to Dzieciątko Jezus, które przybyło aby zbawić świat. Trzej królowie przybywają z mnóstwem prezentów dla dziecka.

Na obrazku widać Dzieciątko Jezus, Matkę Maryję, Świętego Józefa i trzech królów.  Jest również gwiazda betlejemska na niebie która prowadzi trzech królów do Dzieciątka Jezus.  Obraz ma różne duże i małe przestrzenie do pokolorowania. Pomóż dziecku wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne.

8. Dzieciątko Jezus w żłobie:

Obraz przedstawia nowo narodzone dzieciątko Jezus w żłobie z rodzicami. Dzieciątko Jezus urodziło się Matce Maryi św. Józefowi, którzy byli bardzo biedni i nie mogli sobie nawet pozwolić na łóżeczko dla dziecka. Na religijnej kolorowance możesz zobaczyć Matkę Marię i św. Józefa patrzących na Dzieciątko Jezus.

9. Aniołowie i narodziny Jezusa:

Na tym obrazie trzej aniołowie śpiewają chwałę Pana, gdy rodzi się dzieciątko Jezus. Pokoloruj trzech aniołów, którzy zeszli, aby pobłogosławić nowo narodzone dzieciątko Jezus i śpiewać na Jego chwałę. Błogosławią to dziecko i życzą pokoju i pomyślności tym, którzy zostaną pobłogosławieni obecnością Pana. Pomóż swojemu dziecku pokolorować obraz różnymi kolorami. Niech pokoloruje anioły na biało.

10. Trzech mędrców, którzy ujrzą Dzieciątko Jezus:

Kolorowanka religijna przedstawia trzech mędrców, czyli trzech królów, podróżujących do miejsca, w którym urodziło się cudowne dziecko. Wielka gwiazda betlejemska na niebie jest gwiazdą przewodnią, która poprowadzi ich do Dzieciątka Jezus. Jest trzech mężczyzn na wielbłądach, a jeden z nich patrzy na gwiazdę, aby pomóc w określeniu kierunku.

Dziesięć kolorowanek, o których tutaj napisaliśmy, będzie świetnym sposobem aby nauczyć swoje dziecko o Piśmie Świętym i wierze chrześcijańskiej. Daj nam znać, czy podobały się Twojemu dziecku kolorowanki religijne.