Przejdź do treści

Kolorowanki cyferki

W naszej kolekcji znajdziesz strony do kolorowania z cyferkami na różne tematy, które mają poziom trudności od łatwego do trudnego. Dlatego taka aktywność będzie interesująca nie tylko dla maluchów i dzieci, ale także dla dorosłych.

Kolorowanki cyferki

Cyfry należą do pierwszych rzeczy, których uczą się małe dzieci idące do żłobka lub przedszkola. Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się zdjęciu i pomalujesz obszary określonymi numerami w odpowiednich kolorach. Wydrukuj już teraz kolorowanki cyferki dla dzieci.

Cyferka 1 - jeden z rybką w tle do kolorowania
Cyfra 2 - zwierzątko do kolorowania
Cyferka 3 - trzy do kolorowania dla dzieci
Cyferka 4 - cztery do kolorowania dla dzieci
Cyfra 5 w pająki do druku
Cyferka 2 - dwa do kolorowania
Cyferka 9 - dziewięć do kolorowania dla dzieci
Kolorowanka z cyferkami 0, 1, 2, 3 do druku
Labirynt z cyframi - kolorowanka do wydruku dla dzieci
Cyfra 9 z emotkami do kolorowania
Żółw jako cyferka 9 kolorowanka do druku
Cyferka 5 - pięć do kolorowania dla dzieci
Cyferki do kolorowania od 1 - 24
Cyferka trzy w kropki do kolorowania
Cyferki od 1 - 10 - kolorowanka dla dzieci
Cyferka 8 - osiem kolorowanka do druku

Cyfry - kolorowanki edukacyjne do druku

Rozpoczęcie liczenia i numerowania może być trudne. Ale kiedy dostosujemy różne sposoby nauczania, takie jak kolorowanki z cyframi od 1-10, aby szybciej uczyć dzieci, wtedy lepiej to zrozumieją i zapamiętają. Ponadto dzieci uwielbiają kolorować i dowolnie używać kolorów zgodnie ze swoją wyobraźnią. W wolnej chwili pokoloruj ze swoją pociechą kolorowanki z literkami.

Łatwe kolorowanki z cyferkami

Oto lista najlepszych arkuszy do kolorowania liczb, których możesz użyć do wprowadzenia numeracji, a także kolorowania dla swojego dziecka:

1. Słoń z numerem jeden:

Ten arkusz kolorowania zawiera jednego słonia i numer jeden napisany u góry. Słoń jest średniej wielkości i jest łatwym zwierzęciem do malowania. Ponadto dzieci uwielbiają zwierzęta, takie jak słonie i będą zainspirowane kolorowaniem. W ten sposób poznają cyfrę 1, a także słonia.

2. Cyfra dwa:

Numer dwa w tym arkuszu kolorowania został osadzony w kreskówce. To wyrazista postać z kreskówek. Dzieci nie tylko pokochają kolorowanie, ale także będą rysować tę kreskówkę z cyferką 2 raz za razem, ponieważ jest łatwiejsza i atrakcyjna. Wraz z kreskówką numer dwa został również napisany słowami, aby ułatwić dzieciom zapamiętanie.

3. Trzy myszki:

Znowu bardzo ciekawa kolorowanka, która pokazuje trzy myszki umieszczone u góry, w środku i na końcu. Słodkie rysunki myszy wyglądają jak postacie z kreskówek i z pewnością zainteresują małe dzieci. Cały ten arkusz do kolorowania to dobry sposób na wprowadzenie dziecka do rysowania zwierząt, a także zapoznanie się z cyfrą trzy.

4. Cztery urocze ciasta:

Ważne jest, aby dziecko kochało to, co robi, aby jego zainteresowanie pozostało na długo. Ten arkusz do kolorowania z cyfrą cztery ma cztery urocze ciasteczka, które z pewnością skuszą małe dzieci. Od najmłodszych do starszych, wszyscy kochają ciasta, a kiedy nadejdzie czas na ich pokolorowanie, dzieci będą cieszyć się, używając swoich ulubionych kolorów i dodatków, aby ukończyć obraz.

5. Pięć uroczych misiów:

To zdjęcie przedstawiające cyfrę pięć ma pięć ślicznych małych misiów ułożonych w rzędzie. Misie to ulubione miękkie zabawki dla małych dzieci. Kiedy pokolorują obrazek z pięcioma takimi uroczymi misiami, będą  zainspirowane do wykorzystania swojej twórczej wyobraźni. Uczą się także liczyć pięć i identyfikować tą liczbę.

6. Sześć małych motyli:

Motyle są urocze i kolorowe, a dzieci zawsze starają się je pokolorować, dotykać ich, ponieważ przyciąga je ta lekka, wielobarwna kolorystyka. Ten arkusz do kolorowania ma sześć takich małych motyli, które wskazują liczbę sześć. Tak więc dzieci muszą pokolorować wszystkie sześć motyli używając swojej wyobraźni, a następnie je policzyć. W ten sposób łatwiej będzie im nauczyć się liczenia do sześciu.

7. Siedem rybek:

Ten arkusz do kolorowania zawiera siedem małych ryb. Liczba siedem jest wyraźnie napisana po jednej stronie kartki, więc dzieci będą musiały pokolorować wszystkie siedem ryb i pokolorować cyfrę siedem. Więc na pewno zapamiętają tą liczbę po tylu powtórzeniach.

8. Osiem lodów:

Kto nie kocha lodów? A kiedy dzieci będą musiały liczyć lody i je pokolorować, z pewnością zapamiętają tę liczbę. Należy zachęcać dzieci do kolorowania wszystkich rożków do lodów w różnych smakach. Użycie różnych kolorów pomoże im zapoznać się z wieloma kolorami. Nauczą się także cyferki osiem.

9. Dziewięć słodkich truskawek:

Urocze, czerwone truskawki wyglądają dość kusząco, a dzieci uwielbiają smak lodów, koktajli mlecznych, napojów i czekoladek. Ta kolorowanka skusi ich do wypróbowania swoich sił w jej pomalowaniu. Upewnij się, że nauczyli się sztuki kolorowania mniejszych truskawek na czerwono lub różowo, nie pozwalając, aby kolor wyszedł poza linię. Kolorowanie dziewięciu truskawek jednocześnie pomoże Twojemu dziecku nauczyć się kolorowania małego owocu, ale też nauczy ich liczyć do dziewięciu.

10. Dziesięć kwiatów:

Piękne i drobne kwiaty przyciągają uwagę zarówno młodych, jak i starszych. Ten arkusz do kolorowania zawiera dziesięć małych kwiatków z dwoma liśćmi. W tej liczbie dziesięciu zawarte są dwie różne odmiany kwiatów, a liczba dziesięć jest również zapisana słownie. Oczekuje się, że dzieci pokolorują kwiaty, liście, łodygę i liczbę dziesięć. Podczas kolorowania liczby dziesięć nauczą się rysować i będą w stanie łatwo zidentyfikować cyferkę 10.

11. Wpisz brakujący numer:

To prawdziwy test dla Twojego maleństwa. Poproś go, aby zapisał liczby i sprawdził, czy robi to poprawnie. Ta gra liczbowa nauczy Twoje dziecko, która liczba następuje w odpowiedniej kolejności. Poproś malca, aby uzupełnił brakujące liczby na kroplach deszczu. Poprowadź go, aby użył jasnoniebieskiej pastelowej kredki do pokolorowania kropli deszczu.

Nauka cyfr i kolorowanie nigdy nie było tak zabawne, prawda?

Upewnij się, że Twoje dziecko pisze swoje imię i datę na stronie do kolorowania. Możesz również użyć tych kolorowanek jako przyszłego materiału do nauki.

Kolorowanki z cyframi można podawać dzieciom pojedynczo. Dawanie im jednej lub dwóch każdego dnia zapewni, że dobrze zrozumieją kilka pierwszych liczb, a następnie będą mogły zrozumieć i pojąć pozostałe. Te strony pozwolą Twojemu dziecku dokładnie zapoznać się z systemem liczbowym i początkami matematyki.

Twoje dzieci z pewnością będą się dobrze bawić, malując te bezpłatne kolorowanki do wydrukowania. Nauczą się także w zabawny sposób używać kolorów.