Przejdź do treści

Kolorowanki zebry

Zebry od dawna potrafią bawić dorosłych i dzieci niezwykłym wzorem kolorystycznym ich sierści. Są to spokojne i pogodne zwierzęta, które często pasą się na łąkach. Często obserwują ich zaciekawieni obserwatorzy, a także ci, którzy odwiedzają ich w zoo, ponieważ nigdy nie przestają zadziwiać ludzi. Dzieci często lubią myśleć o tych zwierzętach; uwielbiają też malować kolorowanki, które je przedstawiają.

Kolorowanki zebry

Zebry – kolorowanki dla dzieci

Zebry to szybko biegające ssaki zamieszkujące trawiaste równiny Afryki Wschodniej, Kenii i części Afryki Południowej. Są blisko spokrewnione z końmi i osłami. Zebra może biec z prędkością do 65km na godzinę, aby uciec przed drapieżnikami, takimi jak hieny i lwy.

Zebry wyglądają bardzo podobnie do koni, ale mają krótką, czubatą grzywę i charakterystyczne pręgi. Te spokojne zwierzęta nigdy nie przestają zadziwiać ciekawskich przechodniów, zwłaszcza dzieci, w ogrodach zoologicznych i cyrkach.

Na tej stronie znajdziesz kolorowanki z zebrami różnych gatunków. Do wydrukowania i malowania zebry można użyć pasteli, kredek lub mazaków itp.

Zabawkowa zebra - kolorowanka dla dzieci
Obrazek zebry - kolorowanka dla dzieci
Bajkowa zebra do wydrukowania dla dzieci
Kolorowanka z małą zebrą do wydrukowania
Malowanka z zebrą do wydrukowania online
Piękna zebra do kolorowania dla dzieci
Kolorowanka z zebrą do wydruku
Kolorowanka z rysunkową zebrą do druku
Kolorowanka zebra do wydruku w PDF
Kolorowanka z zebrą dla dzieci
Galopująca zebra - kolorowanka do druku
Obrazek z zebrą do kolorowania
Prosta kolorowanka z zebrą do wydruku
Zadowolona zebra w zoo - kolorowanka do druku
Prawdziwa zebra do kolorowania