Przejdź do treści

Kolorowanki Mandale

Mandale przynoszą relaks i komfort dorosłym na całym świecie. Mandale to jedne z naszych ulubionych obrazków do kolorowania. Dzieci też mogą je pokolorować! Mamy kilka prostszych mandali do pokolorowania przez dzieci. Mandala oznacza „koło” w sanskrycie. Symbolizuje wszechświat w kulturze hinduskiej i buddyjskiej. Reprezentuje poszukiwanie kompletności i jedności siebie.

Kolorowanki Mandale

Kolorowanie mandali dla dorosłych może przynieść ci spokój, doskonały sposób na uwolnienie się od stresu i ucieczkę od zgiełku świata. Z tego właśnie powodu wielu dorosłych koloruje mandale. Pobierz nasze bezpłatne kolorowanki mandale do druku i uwolnij się!

Kolorowanka Mandala alpaka
Kolorowanka Mandala wieloryb
Kolorowanka Mandala jednorożec
Łapacz snów kolorowanka Mandala
Kolorowanka Mandala nosorożec
Mandala z psem do wydruku
Mandala z kotem do wydrukowania
Kolorowanka Mandala głowa lwa
Kolorowanka Mandala głowa psa
Kotek Mandala do kolorowania
Głowa żyrafy jako Mandala Kolorowanka
Mandala z pieskiem do malowania dla dzieci
Mandala ze słoniem do wydruku
Kolorowanka Mandala z motylkiem
Kolorowanka Mandala do druku
Kolorowanka Mandala zwierzęta
Żółw kolorowanka Mandala dla dorosłych
Sowa kolorowanka dla dorosłych - Mandala
Kolorowanka Mandala ze szczeniaczkiem
Kolorowanka papuga Mandala
Kolorowanka Mandala lis
Kolorowanka żyrafa Mandala
Kolorowanka Mandala ryba do druku
Kolorowanka Mandala z głową jelenia
Kolorowanka z porożem Mandala
Niedźwiedź Mandala do wydruku
Kolorowanka z ptakiem Mandala
Kolorowanka Mandala żaba
Królik Mandala do kolorowania
Wiewiórka kolorowanka Mandala do wydruku
Kolorowanka głowa konia Mandala
Kolorowanka Mandala z koniami do druku
Piękna Mandala z koniem dla dorosłych
Kolorowanka Mandala z motylkiem dla dzieci
Kolorowanka Mandala Safari do druku
Kolorowanka Mandala wąż
Kolorowanka Mandala ze słonikami
Kolorowanka Mandala orientalna z sercem
Kolorowanka Mandala w okręgi
Kolorowanka Mandala orientalna do druku
Kwiatowa Mandala do wydrukowania
Mandala w linie dla dorosłych
Kolorowanka Mandala z wzorami do druku
Dzwon kolorowanka Mandala dla dorosłych
Kolorowanka Mandala z kwiatkami na kocie
Kwiat kolorowanka Mandala dla dorosłych
Kolorowanka Mandala z bukietem kwiatów w wazonie
Czaszka Mandala kolorowanka do druku
Kolorowanka Mandala z wyjącym wilkiem
Kolorowanka Mandala z jednorożcem na święta
Liście Mandala do kolorowania
Kolorowanka Mandala z japońskim kotem
Kolorowanka Mandala ze wzorem kota
Kolorowanka Mandala z twarzą kobiety
Świąteczna Mandala dla dorosłych
Kolorowanka Mandala z piórkami
Fryzura kobiety kolorowanka Mandala dla dorosłych
Kolorowanka Mandala makrama z sową
Kolorowanka Mandala z sercami
Kolorowanka Mandala z Panią wiosną do druku
Makrama kolorowanka Mandala
Mandala serce do kolorowania
Kolorowanka Mandala z owocami do druku
Kolorowanka Mandala z króliczkiem dla dzieci
Mandala ze skarpetą na Boże Narodzenie
Róże Mandala dla dorosłych
Niedźwiadek z prezentami Mandala do wydruku
Domek na drzewie - trudna Mandala dla dorosłych
Kolorowanka Mandala z wiankiem kwiatowym
Kolorowanka Mandala z zamkiem na drzewie
Prosta mandala do kolorowania
Kolorowanka Mandala zamek na grzybie
Balon Mandala dla dorosłych do wydruku
Grzyb Mandala dla dzieci do druku
Filiżanka Mandala dla dorosłych
Makrama z motylami jako Mandala do kolorowania
Dłonie kolorowanka Mandala

Co to są Mandale - kolorowanki dla dorosłych?

Musiałeś słyszeć o mandali używanej do medytacji, ale czy słyszałeś o arkuszu do kolorowania o tematyce mandali? Jeśli nie, to ten artykuł z pewnością będzie dla Ciebie przyjemnością.

Mandala jest duchowym symbolem buddyzmu i hinduizmu. Jest to słowo sanskryckie, które oznacza krąg lub ducha i jest powszechnie używane jako narzędzie duchowego przewodnictwa wspomagającego medytację i indukcję transu. Otwiera naszego ducha i ułatwia połączenie z wyższym zrozumieniem i celem.

Mandale - wciągające kolorowanki dla dorosłych

Arkusze do kolorowania mandali są popularnym tematem do kolorowania dla dorosłych i dzieci. Na naszej stronie znajdziesz sporo prostych i złożonych kolorowanek mandali. Ta różnorodność obrazów ułatwi dzieciom znalezienie dla siebie idealnego obrazka do kolorowania mandali.

1. Mandala Gwiazda:

Ten arkusz do kolorowania mandali ma piękny wzór gwiazdy. Potrzebuje tylko trochę koloru, aby błyszczeć w najlepszym wydaniu. Czy Twoje dziecko może zrobić to, co potrzebne? Ten arkusz do kolorowania rozwinie wyobraźnię Twojego dziecka, gdy wybierze odpowiednie kolory dla tej mandali.

Czy wiesz, że niektóre gwiazdy są mniejsze od Ziemi, a niektóre są 1000 razy większe od Słońca? Podziel się bardziej fascynującymi faktami na temat gwiazd, gdy Twoje dziecko pokoloruje ten arkusz.

2. Mandala z motylem:

Czy Twoje dziecko jest zafascynowane naturą? Wydrukuj pociesze kolorowankę z mandalę z motylkiem. Powiedz dziecku, aby pokolorowało motyla na różnymi kolorami. Ten arkusz kolorowania jest również idealny do uzupełnienia zajęć z nauk przyrodniczych.

3.  Mandala z ptakiem:

Ta urocza mandala jest zrobiona z małych ptaszków, które Twoje dziecko może zobaczyć na podwórku. Powiedz dziecku, aby nadało temu ptakowi urocze imię. Ptaki to jedne z najpiękniejszych zwierząt na świecie. Dzieci uwielbiają te miękkie, malutkie i futrzane zwierzątka. Kreatywność Twojego dziecka poszybuje w górę, gdy wypełni kolor w tej ptasiej mandali.

4. Świąteczna mandala:

Boże Narodzenie to jedno z najpopularniejszych świąt na świecie. Oto strona do kolorowania, która wprowadzi Twoje dziecko w świąteczny nastrój. Ta kolorowanka z mandalą zawiera wszystkie niezbędne elementy Bożego Narodzenia - dzwoneczki, jemiołę, aniołka i ulubioną postać przez dzieci - Świętego Mikołaja. Poradź swojemu dziecku, aby używało różnych kolorów dla anioła, Świętego Mikołaja, jemioły i dzwoneczków. Wydrukuj kilka kolorowanek bożonarodzeniowych.

5. Mandala kwiatowa:

Czy Twoje dziecko jest fanem natury? Jeśli tak, to pokocha ten arkusz do kolorowania mandali z egzotycznymi kwiatami. Poinstruuj swoje dziecko, aby pokolorowało tę mandalę w jasnych kolorach, aby uwydatnić jej piękno. Gdy Twoje dziecko pokoloruje obrazek, zapytaj go o jego ulubione kwiaty kolorowanki.

6. Jesienna Mandala z dynią:

Jesienią nadchodzą świeże zbiory owoców i warzyw. Ta mandala  przedstawia produkt tego sezonu – dynie. Większość owoców i warzyw jest dostępna przez cały rok, ale najlepiej smakują w sezonie. Ten arkusz do kolorowania do druku to świetny sposób na zapoznanie dziecka z warzywami.

7. Mandala z liśćmi:

Nie ma nic lepszego niż nurkowanie w stercie liści jesienią. Ten arkusz kolorowania pokazuje liście brzozy tworzące piękną mandalę. Twój początkujący botanik pokocha wypełnianie kolorów w tej mandali z liści. Powiedz dziecku, aby używało różnych odcieni zieleni do kolorowania liści. Możesz również poprosić dziecko, aby zrobiło inne oznaki jesieni, takie jak jabłka czy strach na wróble.

8.  Mandala róża:

Róża od wieków inspiruje wielką sztukę, w tym tę piękną mandalę. Ten arkusz do kolorowania jest przeznaczony dla dzieci, które są zafascynowane kolorowankami z kwiatami i roślinami. Róża to wieloletni kwiat należący do rodziny Rosaceae. Występuje w szerokiej gamie kolorów, takich jak różowy, pomarańczowy, biały, żółty, czerwony, a nawet czarny, a każdy kolor ma jakieś znaczenie. Jaki kolor róży Twoje dziecko lubi najbardziej?

9. Halloweenowa mandala:

Czaszka i serca umieszczone w mandali. Jak myślisz, które święto znajduje się na tym arkuszu do kolorowania? Zadaj swojemu dziecku to pytanie, aby sprawdzić, czy wymyśli prawidłową odpowiedź. Halloween powstało w Irlandii setki lat temu. To święto nie ogranicza się tylko do Stanów Zjednoczonych, ale obchodzone jest w kilku krajach na całym świecie. Halloween to jedno z ulubionych świąt dzieci.

10. Mandala Wielkanocna:

Może nie czuć, ale wiosna jest tuż za rogiem. Wiosna niesie ze sobą Wielkanoc, jedno z najbardziej lubianych świąt. Ta urocza kolorowanka Wielkanocna mandala zawiera wiosenne kwiaty, wielkanocne zające i pisanki. Niech twoje dziecko pokoloruje tę mandalę w oczekiwaniu na Wielkanoc.

Upewnij się, że uczysz swoje dziecko o Wielkanocy, gdy koloruje obrazek. Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt dla chrześcijan. Świętuje zmartwychwstanie Jezusa po ukrzyżowaniu. Wielkanoc jest symbolem zwycięstwa nad śmiercią.

11. Prosta mandala:

Ta prosta i wirująca mandala to świetny sposób na nauczenie dziecka o mandali i jej związku z hinduizmem i buddyzmem. Twoje dziecko będzie miało kontakt z wzorami i kolorami, gdy pokoloruje obrazek na tym arkuszu. Kiedy skończy kolorować mandalę, może wykorzystać ten obraz jako wyjątkową dekorację swojego pokoju.

12. Mandala z kołami:

Jak myślisz, ile czasu zajęło stworzenie tego obrazu? Powiedz dziecku, aby policzyło duże koła w tej mandali. Twoje dziecko może wykazać się kreatywnością, używając szeregu kolorów lub kilku kolorów o tych samych odcieniach.

13. Mandala z delfinami:

Powiedz dziecku, aby pokolorowało zabawne delfiny w tej mandali. Delfiny to zabawne morskie stworzenia, uwielbiane przez dzieci za ich towarzyską naturę. Delfiny występują głównie w oceanach i morzach. Dzieci mogą ćwiczyć, używając do zdjęć czerni, błękitu i szarości. Mogą również stworzyć tło pasujące do tego zdjęcia.

14. Mandala ze zwierzętami:

Czy Twoje dziecko ma ogromną miłość do zwierząt? Ta mandala z dzikimi zwierzętami zabierze wyobraźnię Twojego dziecka na afrykańskie safari. Gdy skończy kolorować te wesołe dzikie zwierzęta, wyeksponuj tę mandalę, aby każdy mógł docenić pomalowany obrazek. Po kolorowaniu zabierz dziecko na wycieczkę do zoo. W ten sposób może zbliżyć się do dzikich zwierząt.

15. Zimowa mandala:

Pomóż swojemu dziecku dowiedzieć się, jak zmienia się pogoda, dzięki tej mandali o tematyce zimowej. Zima i bałwan idą w parze. Dzieci spędzają większość swoich zimowych wakacji na świeżym powietrzu, lepiąc bałwany. Twoje dziecko z pewnością będzie się dobrze bawić, kolorując ten arkusz.

Kolorowanki mandale pomogą zrelaksować się i uspokoić umysł Twojego dziecka. Niektóre części mandali są małe i mogą wymagać kolorowania kredkami z cienką końcówką. Pobierz wszystkie arkusze do kolorowania, aby stworzyć książkę do kolorowania mandali dla swojego dziecka.