Przejdź do treści

Kolorowanki Tomek i Przyjaciele

Tomek i Przyjaciele to urocza postać lokomotywy dla małych dzieci. To wielokrotnie nagradzany i uwielbiany serial animowany dla dzieci, oparty na książce z 1946 roku. Ostatecznie animacja trafiła na ekran naszych telewizorów.

Kolorowanki Tomek i Przyjaciele

Jeśli Twoje dzieci kochają tą kreskówkę, wydrukuj dla nich nasze kolorowanki Tomek i Przyjaciele. Twoje dziecko może ożywić go w swojej wyobraźni i na kartce papieru.

Tomek i Przyjaciele kolorowanka dla dzieci
Tomek i Przyjaciele kolorowanka do druku
Lokomotywa z bajki Tomek i Przyjaciele
Gabryś kolorowanka z lokomotywą z bajki Tomek i Przyjaciele
Kolorowanka dla dzieci z lokomotywą Tomkiem
Kolorowanka Tomek i Przyjaciele Halloween
Kolorowanka Tomek i Przyjaciele mycie lokomotywy
Tomek lokomotywa do drukowania
Tomek i Przyjaciele drukowanka dla dzieci
Malowanka Tomek i Przyjaciele do wydruku
Tomek przy wiatraku kolorowanka do druku
Kolorowanka świąteczna u lokomotywy Tomka
Lokomotywa Emilka kolorowanka do druku
Gabryś lokomotywa do druku dla dzieci
Kuba lokomotywa do drukowania
Ciuchcia Tomek do druku dla dzieci
Tomek i Przyjaciele malowanka dla dzieci
Kolorowanka na święta Tomek i Przyjaciele
Piękna kolorowanka z lokomotywą Tomkiem
Zmartwiony Tomek kolorowanka z bajki

Tomek i przyjaciele - darmowe kolorowanki

Lokomotywa Tomek i jego przyjaciele z powodzeniem wdarli się do serc milionów dzieciaków. Ich kolorowanki są bardzo popularne wśród dzieci w każdym wieku. Oto najlepsze postacie do kolorowania dla twoich dzieci.

1. Lokomotywa Tomek:

Tomasz jest najpopularniejszą i tytułową postacią serialu. Pracuje na głównej linii z Heniem i Gabrysiem. Tomek jest ciężko pracującą lokomotywą, która jest niezwykle dumna z prowadzenia własnej linii silników parowych. Tomek to niebiesko-czerwona lokomotywa z numerem 1 wymalowanym na bokach zbiornika. Czasami widziano go także, jak nosi dwie tablice konstruktora po bokach kabiny.

2. Gabryś:

Gabryś to najszybsza i najmocniejsza lokomotywa na wyspie Sodor. Jest członkiem zespołu, w skład którego wchodzą Henio, Tobik, Edek, Tomek, Kuba i Piotruś. Gabryś to dobroduszna lokomotywa, która wykorzystuje swoją niezwykłą siłę, aby pomóc innym lokomotywom wyjść z kłopotów.
Gabryś to niebiesko-czerwona lokomotywa z namalowaną na każdej stronie cyfrą 4.

3. Piotrek:

Piotrek jest lokomotywą czołgu siodłowego i młodszym członkiem linii kolejowej. Piotrek to lokomotywa, która zawsze stara się oszukiwać i drażnić inne lokomotywy, zwłaszcza Garbysia i Kuby. To często wpędza go w kłopoty. Piotruś jest zieloną lokomotywą z cyfrą 6 wymalowaną po bokach.

4. Artur:

Artur to to życzliwa i pomocna lokomotywa, która słynie z nieskazitelnego rekordu. Inne silniki traktują go jako wzór do naśladowania. Ten ogromny pojazd ma za zadanie ciągnąć ładunek. Artur ma bordowy kolor ze złotymi paskami.

5. Tobik

Tobik to zabytkowa lokomotywa tramwajowa, która pracuje na linii Quarry z Henriettą, jego wierną trenerką. Jego głównym zadaniem jest przewożenie kamiennych wozów do i z Kamieniołomu. Zwykle pracuje z Tomkiem, Kubą i Edkiem. Ta stara i mądra lokomotywa zawsze chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi przyjaciółmi. Na bokach ma wymalowaną cyfrę  7.

6. Emilka:

Emilka jest najnowszym członkiem Zespołu. Jest wzorowana na Stirling. Ta ogromna lokomotywa słynie z nieskazitelnego rekordu. Emilka jest w kolorze szmaragdowozielonym z lśniącymi mosiężnymi okuciami i lśniącym lakierem. Jest życzliwą lokomotywą i działa jako starsza siostra mniejszych silników, takich jak Piotrek i Tomek. Emilka jest też z natury trochę apodyktyczna i uważa, że to, co wie, jest najlepsze.

7. Edek:

Edek jest lokomotywą ruchu mieszanego, który pracuje we własnym oddziale. Posiada własny zestaw wagonów, które służą do obsługi pasażerów. Edek jest najstarszą i najmądrzejszą lokomotywą całej serii i jest dobrym przyjacielem. Edek to niebieska lokomotywa z czerwonymi paskami i cyfrą 2. Nosi również dwie tablice konstrukcyjne po bokach swojej kabiny w serii kolejowej.

8. Kuba:

Kuba to lokomotywa o mieszanym ruchu, która ciągnie autokary i ciężarówki. Jest potężna i ciągnie ekspres, gdy Gabrysia nie ma w pobliżu. Często chwali się swoim wspaniałym wyglądem innym lokomotywom. Kuba to średniej wielkości lokomotywa w kolorze czerwonym z delikatnym szkarłatnym płaszczem i mosiężną kopułą. Ma cyfrę 5 wymalowaną na bokach w kolorze jasnożółtym.

9. Henio:

Henio jest jedną z pierwszych lokomotyw, które pojawiły się w książkach. Jest to długa i szybka lokomotywa. Henio to zielona lokomotywa z czerwonymi paskami. Został pomalowany na pomarańczowo i czerwono przed swoim standardowym zielonym kolorem. Pracuje na głównej linii oraz ciągnie ciężarówki i autokary. Jest lokomotywą numer 3 na wyspie Sodor.

Mamy nadzieję, że Twojemu dziecku spodobają się kolorowanki Tomek i Przyjaciele. Te darmowe kolorowanki do wydrukowania zainspirują wyobraźnię Twoich dzieci, ucząc je lekcji współpracy, przyjaźni i odkrywania.