Przejdź do treści

Kolorowanki Nemo

Nemo jest główną postacią amerykańskiego animowanego filmu przygodowego o rybce zwanej Nemo – Gdzie jest Nemo z 2003 roku, wydanego przez Walta Disney’a i wyprodukowanego przez Pixar Animation Studios. Popularność filmu zainspirowała wiele gier wideo, podczas gdy wszystkie postacie często pojawiają się w różnych produktach dla dzieci np. na kolorowankach.

Kolorowanki Nemo

Gdzie jest Nemo – kolorowanki z rybką dla dzieci

Kolorowanki z rybką Nemosą bardzo popularne, zabawne i edukacyjne. Ubarwienie ryb w pomarańczowo-białe paski doskonale nadaje się do nauczenia dzieci, jak zachować kolor, aby uzyskać zgrabny obraz. Kolorowanki rybka Nemo przenoszą dzieci do fantastycznej podwodnej krainy przygód, gdzie mogą towarzyszyć małemu Nemo, gdy próbuje znaleźć drogę do domu.

Bardzo popularne są również kolorowanki przedstawiające inne główne postacie z filmu, takie jak Marlin, Dory i Crush. Sprawdź poniższą kolekcję kolorowanek Nemo i wybierz najlepsze dla swoich maluchów.

Kolorowanka z dwoma rybkami Nemo dla dzieci
Obrazek z filmu Gdzie jest Nemo do kolorowania
Kolorowanka z napisem Nemo do wydruku
Kolorowanka z trzema błazenkami z bajki
Rekin Chum - kolorowanka dla dzieci
Malowanka z rybką Nemo do wydruku
Żółw Squirt - kolorowanka z bajki Nemo
Kolorowanka z ławicą rybek z bajki Nemo
Pan Ray - kolorowanka do druku Gdzie jest Nemo
Rybka Dory - kolorowanka Nemo dla dzieci
Brzoskwinka - kolorowanka z rozgwiazdą z bajki
Kolorowanka z żółwikami z bajki o rybce Nemo
Kolorowanka z meduzami z bajki Nemo
Kolorowanka N jak Nemo z literka do druku
Kolorowanka dla dzieci z uwięzioną rybką Nemo
Kolorowanka z bohaterami bajki Gdzie jest Nemo
Rybka Nemo w akwarium - kolorowanka do wydruku
Kolorowanka z rybkami z bajki Nemo
Kolorowanka z błazenkami w ukwiale
Kolorowanka do druku Nemo
Kolorowanka ze wszystkimi postaciami z bajki Gdzie jest Nemo
Kolorowanka dla dzieci z uwięzionymi rybkami
Żółwie z filmu Gdzie jest Nemo - darmowa kolorowanka

Rybka Nemo - kolorowanki z bajki

„Gdzie jest Nemo” to jeden z najbardziej dochodowych filmów animowanych wszech czasów. Bohaterowie tego filmu pojawili się również na różnych dziecięcych gadżetach, takich jak ubrania, torby oraz kolorowanki dla dzieci z rybką Nemo.

Najlepsze kolorowanki Nemo dla dzieci:

1. Rybka Nemo:

Nemo jest tytułowym bohaterem tego pełnego przygód filmu. Oto kolorowanka tej przyjaznej rybki, która odpoczywa w morzu. Nemo to ciekawa, sześcioletnia ryba, która prowadzi spokojne życie ze swoim ojcem Marlinem. Jest jasno-pomarańczowo-białym młodocianym błazenkiem, który usilnie stara się udowodnić swojemu ojcu swoją wielką odwagę.

Poproś dziecko, aby użyło swojej wyobraźni i narysowało kilka szczegółów wokół ryby. Jeśli Twój malec jest zachwycony tymi obrazkami to koniecznie mu wydrukuj kolorowanki z rybkami.

2. Rybka Dory:

Daj swojemu dziecku trochę szczęśliwego czasu z kolorowanką rybki Dory. Pozwól dziecku zdecydować, jaki kolor chciałby nadać tej rybce. Dory to mała rybka, która przez cały czas uwielbia opowiadać o swoim życiu. Pomaga Marlinowi w jego podróży, aby odnaleźć jego syna Nemo. Dory jest przyjazna i towarzyska, ale cierpi na krótkotrwałą utratę pamięci.

3. Rekin Bruce:

Oto obraz do kolorowania Bruce'a, wielkiego białego rekina w tym filmie. Jest liderem gangu Rekinów Przyjaznych rybom. Podczas kolorowania możesz również podzielić się z dziećmi kilkoma zabawnymi faktami na temat rekinów.

Bruce jest miłym i przyjemnym rekinem, który nie zjada bezmyślnie innych ryb. Uważa, że ​​ryby są przyjaciółmi, a nie jedzeniem. Jest głównie miłym, wesołym i wyluzowanym rekinem, ale jego osobowość zmienia się, gdy jego instynkty zaczynają zawodzić. To zmienia go na jakiś czas w bezmyślnego rekina jedzącego ryby.

4. Coral matka Nemo:

Kolorowanka przedstawia Corala szczęśliwie pływającego po oceanie. Jedyne, czego brakuje w tym rysunku, to odrobina koloru. Upewnij się, że Twoje dziecko również pokoloruje bąbelki. Koral jest żoną Marlina i matką Nemo. Jest rybą o dobrym sercu, która kocha swoje dzieci bardziej niż cokolwiek innego na świecie. Potraktuj tę sesję kolorowania jako okazję do przedstawienia dziecku tematu życia morskiego.

5. Żółw Squirt:

Squirt to zabawny żółw morski i przyjaciel Nemo. Ten zielony żółw ma duże, wyraziste oczy i hawajskie wzory na muszlach. Twoje przedszkolaki będą zachwycone kolorowaniem tego uroczego małego żółwia. Gdy Twoje dziecko pokoloruje obrazek, porozmawiaj z nim o żółwiach i ich znaczeniu dla ekosystemu.

Squirt ma odważne nastawienie i uwielbia bawić się z ojcem w nurcie oceanicznym. Jego pełna temperamentu osobowość pozwala mu łatwo nawiązywać przyjaźnie. Squirt uwielbia swojego ojca. On też zachowuje się i mówi tak jak jego tata.

6. Sheldon:

Sheldon jest kolejnym przyjacielem rybki Nemo. Opisuje się go jako nietolerującego wodę konika morskiego. Dodaj jasne i piękne kolory do tego obrazka. Pomoże to Twojemu dziecku rozwinąć umiejętności motoryczne.

7. Przyjazny rekin Bruce:

Bruce nie jest zły i nie ściga Dory i Nemo. Jest przywódcą gangu przyjaznych rekinów. Tak, dobrze to przeczytałeś, to przyjazny rekin! Ma dwóch pomocników w filmie o nazwie Chum and Anchor. Na tym zdjęciu widzimy Bruce'a cieszącego się towarzystwem Nemo i Dory.

Twoje dziecko będzie cieszyć się kolorowaniem tej sceny z filmu. Podczas kolorowania strony spróbuje przypomnieć sobie animację. Drobne szczegóły zajmą go na wiele godzin i będzie starał się naprawdę intensywnie myśleć podczas kolorowania tej strony. Możesz również zachęcić go, pokazując zdjęcia Nemo, Bruce'a i Dory, aby odpowiednio pokolorował stronę.

8. Podwodny świat:

Podczas kolorowania tego obrazu jest wiele możliwości użycia wyobraźni i eksperymentowania z różnymi kolorami. Na zdjęciu widzimy Nemo i jego najlepszego przyjaciela patrzących na ławicę wesoło pływających ryb. Poprowadź swoje dziecko, aby używało różnych kolorów i wzorów na ciele ryb. Srebrne i niebieskie rurki z brokatem mogą wydobyć efekt lśniącego oceanu.

Malowanki z rybką Nemo

Wkrótce ukaże się kontynuacja tego popularnego filmu, ale do tego czasu ty i twoje dzieci możecie ponownie przeżyć przygody Nemo dzięki naszym kolorowankom. Mam nadzieję, że spodobały Ci się te darmowe kolorowanki Nemo do druku. Pobierz te arkusze i stwórz własną książeczkę do kolorowania Nemo :)