Przejdź do treści

Kolorowanki Król Lew

Król Lew to słynny film animowany Disneya z młodym lwem o imieniu Simba, który żyje pośród skał razem z przyjaciólmi. Fabuła bajki, w tym ścieżka dźwiękowa oraz kolorowanki Król Lew, są bardzo popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Kolorowanki Król Lew

Król Lew – darmowe kolorowanki dla dzieci

Król Lew to arcydzieło, które jest to opowieścią o młodym lwie afrykańskim, który pokonuje przeszkody, aby zająć najważniejsze miejsce w stadzie jako król. Ojciec Simby – Mufasa jest królem i rządzi wszystkimi ziemiami. Simba ma też wuja o imieniu Skaza, który chce zasiąść na tronie brata. Wujek Scar przekonuje Simbę, że ponosi odpowiedzialność za śmierć ojca i przekonuje go, by uciekł do deszczowego lasule. Tam poznaje nowych przyjaciół – Timona i Pumbę, z którymi przeżyje wiele przygód.

Timon i Pumba z przyjemnością informują, że możesz za darmo pobrać i wydrukować kolorowanki dla dzieci z Królem Lwem :) Twoje dzieci z przyjemnością pomalują ulubione rysunki z kreskówki – Króla Lwa.

Matka Sarabi i ojciec Mufasa z małym Simbą - kolorowanka
Przerażony Mufasa - kolorowanka dla dzieci
Hieny z bajki Król Lew - kolorowanka do wydruku
Mufasa kolorowanka dla dzieci do drukowania
Pumba - darmowa kolorowanka z bajki Król Lew
Kolorowanka Król Lew do druku
Zazu i Simba kolorowanka dla dzieci
Timon i Pumba - kolorowanka dla dzieci
Rafiki - kolorowanka ze starym mędrcem z Króla Lwa
Mandala z bajki Król Lew do kolorowania
Simba z ojcem Mufasą - kolorowanka do wydruku
Obrazek Simby do kolorowania dla dzieci
Kolorowanka do druku z lwem Simbą
Nala - kolorowanka z lwicą do wydruku
Kolorowanka Król Lew dla dzieci
Skaza - kolorowanka z Króla Lwa
Rysunek do kolorowania z filmu Król Lew
Mufasa i Sarabi darmowa kolorowanka
Sarabi - matka Simby jako kolorowanka dla dzieci
Simba i Nala kolorowanka do druku w PDF
Kolorowanka z Królem Lwem do malowania dla dzieci
Narodziny Simby - kolorowanka do drukowania
Skaza atakuje Simbę - malowanka z Króla Lwa

Król Lew - kolorowanki i opis bohaterów bajki

Oto wyjątkowa kolekcja kolorowanek z Królem Lwem, oraz opis postaci występujących w naszych darmowych kolorowankach Król Lew do druku.

1. Skaza:

Skaza, znany również jako Książę, to czarny charakter z bajki Król Lew. Ma cienką, czerwoną bliznę nad zaczerwienionym okiem, stąd jego imię. Jest zazdrosnym młodszym bratem Mufasy i wujkiem Simby. Nienawidzi Simby, ponieważ jego narodziny zrujnowały jego szanse na zostanie królem. Jest zaniedbanym i dziko wyglądającym lwem z czarną grzywą i zakurzonym, brązowym futrem.

Wyżej znajdziesz kolorowankę, która przedstawia zaciętą walkę pomiędzy Skazą i Simbą, w wyniku której Skaza spadł z klifu. Tym samym Simba został królem dżungli.

2. Simba:

Simba jest bohaterem tego kultowego filmu Disneya. W każdym widzi to, co najlepsze, nawet w swoim wujku Skazie. Jest bardzo krytyczny wobec siebie i zawsze stara się uczyć na swoich błędach. Simba jest zdeterminowany, aby chronić swoją rodzinę i królestwo przed wrogami, bez względu na wszystko.

3. Timon:

Timon to surykatka, która jest samolubna i impulsywna, ale też niezwykle lojalna wobec swoich przyjaciół w królestwie.  Timon polega na silniejszych zwierzętach w celu ochrony samego siebie.

4. Pumba:

Pumba, podobnie jak Timon, jest drugoplanową postacią w filmie Król Lew. Jest niezwykle życzliwy  i bardzo opiekuńczy dla swoich przyjaciół, zwłaszcza Timona. Ma silne poczucie lojalności i oddania swoim przyjaciołom. W tłumie czuje się niezręcznie i wykazuje dziecinną naiwność. Ma zdrowy rozsądek i wiedzę, którą stara się wpoić tępemu Timonowi.

5. Zazu:

Zazu to dzioborożec, który służy jako majordomus czyli informator Simby i Nali. Wygląda całkiem przyzwoicie i dostojnie, ale jest nerwowym ptakiem. Jego łatwo zdenerwowana osobowość ma zupełnie inny temperament niż reszta obsady.

6. Mufasa:

Mufasa jest królem Krainy Dumy i ojcem Simby. Jest dumnym, majestatycznym i kompetentnym królem lwem. Jego odwaga i siła są podkreślane podczas paniki, kiedy skoczył, by uratować Simbę. Ma świetne poczucie humoru i jest dość zabawny.

7. Niebezpieczne hieny:

Hieny są mięsożernymi drapieżnikami i poruszają się w stadzie. Mają ostre zęby, żółte oczy i maleńkie czarne plamki na ciele. Śmiech hien mrozi krew w żyłach i słychać go z daleka. Na jdnej z naszych kolorowanek widzimy stado hien, które uśmiechają się chytrze. Kiedy Simba został królem dżungli, chronił swoich poddanych przed atakami hien.

Kolorowanki do wydruku ze zwierzętami z Króla Lwa

Afryka jest domem dla różnych zwierząt, ale lwy afrykańskie są najbardziej królewskim członkiem gęstej dżungli. Twoje dziecko musiało oglądać w telewizji lwy i inne zwierzęta. Dzieci uwielbiają patrzeć, jak zwierzęta wchodzą w interakcje z innymi zwierzętami i ich otoczeniem.Nie zapomnij odwiedzić strony z kolorowankami zwierząt.

Każde dziecko kocha postać Simby i na pewno spodoba mu się kolorowanie tych obrazków z Króla Lwa. Nauka o zwierzętach nigdy nie była tak zabawna! Tak więc wesołego kolorowania!

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza kolekcja bezpłatnych kolorowanek z Królem Lwem.