Przejdź do treści

Kolorowanki motylki

Motyle to latające i piękne owady zdobiące ogrody. Są dość popularne ze względu na cudowne ubarwienie i piękno. Motyle symbolizują wolność; są one również używane do określenia wolności ducha w kulturze popularnej i literaturze. Dzieci są nimi bardzo zafascynowane, a wiele z nich uwielbia ścigać lub łapać motyle w ogrodzie. Nic więc dziwnego, że kolorowanki motyle cieszą się dużym zainteresowaniem wśród małych dzieci.

Kolorowanki motylki

Te strony do kolorowania przedstawiają motyle w różnych kształtach i rozmiarach, niektóre z nich mają nawet cechy kreskówkowe lub bajkowe.

Do malowania motylków dzieci mogą używać zarówno kredek, jak i akwareli. Kolorowanki motyli dodają wyobraźni dzieciom i znacznie zwiększają ich zdolności twórcze. Tutaj znajdziesz wiele kolorowanek z motylkami, które można łatwo wydrukować za darmo.

Kolorowanka motylek do wydrukowania
Prosta kolorowanka z motylem dla dzieci
Kolorowanka z pięknym motylkiem dla dzieci
Kolorowanka dla dzieci z motylkiem w kwiatki
Bajkowy motyl - kolorowanka dla dzieci
Okrągła mandala z motylami do druku
Rysunek motyla do kolorowania dla dzieci
Prosta mandala z motylem do druku
Motyl - darmowa kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka motyl mandala do wydruku
Trudna kolorowanka z motylem do drukowania
Sześć motylków do malowania
Obrazek do kolorowania z motylem
Kolorowanka edukacyjna z motylkiem do kolorowania
Duży motyl - malowanka do wydruku
Motylek do kolorowania dla dzieci
Kreskówkowy motyl do druku
Kolorowanka z motylami dla dzieci
Czarny motyl - obrazek do kolorowania
Motylek z bajki dla dzieci - kolorowanka do druku
Motyl z dużymi skrzydłami do kolorowania
Kolorowanka z dwoma motylkami do druku

Motyle - kolorowanki z latającymi owadami

Widok trzepoczącego motyla wywołuje uśmiech u większości dzieci. Mimo niewielkich rozmiarów motyle są jednymi z najcudowniejszych owadów na świecie. Fascynują ludzkość od tysiącleci. Ich pozornie piękna kolorystyka, niepowtarzalne wzory i cudowna metamorfoza intrygują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Twoje dziecko prawdopodobnie uwielbia łapać i gonić motyle w ogrodach! Wzmocnij wyobraźnię swojego dziecka dzięki tym pięknym kolorowankom z motylami do wydrukowania, które przedstawiają je w różnych kształtach i rozmiarach.

Ciekawostki o motylach z kolorowanek

Motyle symbolizują wolność ducha w kulturach popularnych. Interpretowano je na różne sposoby, od wróżb miłości po personifikację dusz. Na każdej opisanej poniżej stronie do kolorowania Twoje dziecko nauczy się fascynujących rzeczy na temat tego delikatnego i pełnego wdzięku owada.

1. Niebieski motyl:

Piękny motyl, którego tu widzisz, to niebieski motyl. Jest to gatunek motyla geotropikalnego. Uważa się, że jest jednym z największych motyli na świecie. Jak sama nazwa wskazuje, to niebieski motyl z czarną krawędziami i białymi plamkami. Ma dwie czułki, sześć nóg i trzy części ciała. Ten motyl żywi się sokami ze zgniłych owoców.

2. Motyl pawi:

Motyl pawi to jeden z najbardziej przyciągających wzrok motyli, posiada oszałamiające plamy na skrzydłach przypominające wzór pawich piór. Zazwyczaj motyle przez całe lato latają w ogrodzie i parkach.

3. Czerwony motyl:

Ten piękny motyl słynie z aksamitnie czarnych skrzydeł poprzecinanych czerwonymi paskami.
Zimowa forma tego motyla jest mniejsza i ciemniejsza, podczas gdy letnia jest większa i jaśniejsza.
Zwykle motyle czerwone przebywają w cieplejszych obszarach, ale wiosną i jesienią migrują na północ.

4. Królowa motyli:

Ten arkusz do kolorowania przedstawia królową motyli przelatującą nad kwiatem. Królowa ma długie przednie skrzydła w kolorze ciemnobrązowym, ozdobione złotymi plamkami. Tylne skrzydła są małe i dobrze zaokrąglone. Motyle królowe występują obficie na pustyni środkowej Arizony i Kalifornii, lubią łąki, pola, bagna i lasy.

5. Mandala z motylkiem:

Dzięki wielu małym przestrzeniom do kolorowania ta kolorowanka z motylem nie tylko poprawi zdolności motoryczne Twojego dziecka, ale także da mu szansę na wykorzystanie swojej kreatywności.
Poproś dziecko, aby stworzyło niepowtarzalne wzory i wybrało inny kolor dla każdego motyla.

6. Motyl z kreskówek:

Ten arkusz do kolorowania przedstawia wesołego motyla z dużymi oczami i ogromnymi skrzydłami. Kolorowanka będzie wyglądała niesamowicie, gdy zostanie pokolorowana jasnymi barwami. To świetna okazja dla Twojego dziecka, aby bawić się różnymi kolorami! Aby ten obrazek był jeszcze piękniejszy, poproś dziecko, aby narysowało w tle kwiaty i krajobraz.

7. Motyl na róży:

Ten arkusz do kolorowania z pewnością zadowoli Twojego małego miłośnika przyrody. Pokazuje pięknego motyla przysiadającego na ładnej róży. Ta kolorowanka wprowadzi Twoje dziecko w wiosenny nastrój. Podczas gdy Twoje dziecko koloruje rysunek motyla, zapytaj go, w jaki sposób kwiat i motyl pomagają sobie nawzajem w przetrwaniu.

Motylki - rysunki do kolorowania

Poproś dziecko, aby połączyło różne kolory, aby wypełnić darmowe arkusze do kolorowania motyli. Możesz powiesić prace swojego dziecka w jego pokoju i wykorzystać je w swoich szkolnych projektach. Pobierz te strony i stwórz własną kolorowankę z motylami.

Te bezpłatne strony do kolorowania motyli nie tylko rozwiną zdolności motoryczne Twojego dziecka, ale także zapewnią lekcje na temat różnych gatunków motyli.