Przejdź do treści

Kolorowanki Roszpunka

Roszpunka to stara niemiecka baśń z XVIII wieku, napisana przez braci Grimm, opublikowana w 1812 roku. Jest to historia dziewczyny uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Uratowana przez czarującego księcia, który dowiaduje się, że jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do wieży jest „rozpuszczenie włosów” przez Roszpunkę z bajki Zaplątani. Disney dodał cudownie nowoczesny akcent do historii, z marzeniami i mnóstwem akcji oraz z piękną ścieżką dźwiękową.

Kolorowanki Roszpunka

Dziś mamy mnóstwo kolorowanek z Roszpunką. Chwyć kredki, włącz film Zaplątani i koloruj Roszpunkę. Będziesz potrzebować dużo koloru żółtego lub złotego, aby pokolorować te wszystkie włosy :)

Kolorowanka z Roszpunką z filmu Zaplątani
Kolorowanka z Roszpunką przeglądającą się w lustrze
Roszpunka maluje motylka - kolorowanka dla dzieci
Koń Maximus z filmu Zaplątani - kolorowanka do druku
Flynn Rider - kolorowanka Zaplątani dla dzieci
Roszpunka z pędzlem do malowania - kolorowanka
Gothel - matka Roszpunki kolorowanka
Roszpunka i Flynn puszczają lampiony - kolorowanka
Zła wiedźma z bajki Zaplątani jako kolorowanka do druku
Uroczy obrazek z animacji Zaplątani do kolorowania
Roszpunka i jej długie włosy - kolorowanka z Zaplątanych
Kolorowanka z bajki Zaplątani z Roszpunką, Flynn'em i Maximusem
Piękna kolorowanka z bajki Zaplątani do darmowego druku
Kolorowanka z tańczącą Roszpunką i Flynn'em
Roszpunka z matką - kolorowanka do druku
Kolorowanka do druku z ojcem Roszpunki
Flynn wychodzi na wieżę, aby uwolnić Roszpunkę - kolorowanka
Kolorowanka z Roszpunką do druku

Roszpunka - kolorowanki księżniczki z bajki

Jeśli jesteś małą księżniczką, to na pewno znasz już klasyczną bajkę o Roszpunce. Młoda księżniczka z długimi złotymi lokami jest ulubieńcem prawie każdej młodej dziewczynki. Bajki to świetny sposób na zaszczepienie u dzieci nawyku czytania.

Oprócz czytania jest jeszcze jedna czynność, która może być edukacyjna dla Twojej pociechy – kolorowanie! Dzieci lubią kolorować tak samo, jak każdą inną aktywność. Ale to, co wyróżnia kolorowanie, to fakt, że pomaga dzieciom wydobyć kreatywność podczas uczenia się nowych rzeczy.

Postanowiliśmy więc zaprezentować Ci kolorowanki Roszpunki do druku i pokolorowania dla Twojej małej królewny.

Zaplątani - kolorowanki z Roszpunką dla dzieci

Roszpunka to cudowna opowieść o miłości, wierze i wygrywaniu prawdy nad kłamstwem. Te arkusze do kolorowania z Roszpunką mogą być świetną zabawą przed czytaniem lub po czytaniu książeczki dla Twojego dziecka.

1. Roszpunka przy oknie:

Pierwsze zdjęcie przedstawia Roszpunkę czekającą przy oknie. Twoje dziecko prawdopodobnie przypomni sobie, że czytało to w książce z bajkami. Ta kolorowanka może być świetna dla Twojego dziecka, aby dowiedzieć się o podstawowym wyglądzie Roszpunki. Długie złote loki Roszpunki interesują dziewczynki najbardziej. Twoja pociecha może się naprawdę dobrze bawić podczas kolorowania tego obrazka.

2. Roszpunka z rodzicami:

Kolejne zdjęcie może być ekscytujące dla Twojego dziecka, ponieważ przedstawia młodą Roszpunkę z rodzicami. Kolorowanka nauczy Twojego dziecka miłości i więzi rodzic - dziecko. Młoda Roszpunka może jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę twojej dziewczynki.

3. Roszpunka z Pascalem:

Następne zdjęcie z pewnością będzie nie lada gratką dla Twojego dziecka. Kolorowanie trzech różnych obrazków może być całkiem zabawne. Na zdjęciach najlepszy przyjaciel Roszpunki - Pascal, z filmu Zaplątani.

4. Roszpunka z czarownicą:

Następne zdjęcie przedstawia Roszpunkę z najgorszą wiedźmą w historii bajek. Pokoloruj Roszpunkę prawdopodobnie proszącą wiedźmę, która udaje jej matkę, aby wyszła i oglądała świat. Ten obrazek może być dobrym sposobem na poznanie różnych emocji podczas rysowania i kolorowania.

5. Flynn wspina się na wieżę:

To kolejny klasyczny obrazek z naszej kolorowanki o Roszpunce. Większość dzieci jest zafascynowana długimi złotymi lokami Roszpunki, a co więcej, są zdumieni, jak jej włosy są używane do wspinania się na wieżę. Ten obrazek może być dobrą praktyką przypominania sobie obrazów z książeczki z bajkami. Dzieci uwielbiają, gdy ich historie są przedstawiane im wizualnie.

6. Roszpunka, Flynn, Maximus i Pascal:

Twoje dziecko z pewnością pamięta, jak widziało wszystkie postacie na filmie Zaplątani. Podczas gdy twoje dziecko koloruje i uczy się podstawowego wyglądu tych czterech postaci, możesz zadać mu kilka pytań dotyczących bajki.

7. Roszpunka uwielbia malować:

Ten obrazek skłoni twoją dziewczynkę do zajęcia się malowaniem jako hobby. Roszpunka uwielbia malować, a twoja pociecha pokocha swoje prace. Roszpunka używa swoich włosów, aby się utrzymać, co zadziwia większość dzieciaków. Możesz szczegółowo omówić z dzieckiem korzyści płynące z malowania, kolorowania lub innego hobby.

8. Cała rodzina Roszpunki:

Nic nie przebije zjednoczenia z własną rodziną. Ten obraz jest idealny do kolorowania. Możesz powiedzieć dziecku, jak prawda zwycięża kłamstwo i nigdy nie może pozostać w ukryciu.

9. Mała Roszpunka:

Oto urocza mała Roszpunka, którą Twoje dziecko może pokolorować. Bawi się ze swoim przyjacielem Pascalem. Jej włosy są dość długie jak na jej rozmiar, ale nadal określają jej wygląd i dodają jej kobiecego uroku. Ten obraz emanuje niewinnością i twoja mała księżniczka natychmiast kojarzy się z tym obrazem. Kolorowanie tego obrazka będzie świetną zabawą!

10. Zaplątani:

Dzieci uwielbiają oglądać filmowe adaptacje swoich ulubionych bajek i kolorować rysunki z księżniczkami. Musieli już oglądać Disneyowskie produkcje Królewny Śnieżki i Kopciuszka, teraz czas pokazać im kolorowanki z bajki Zaplątani. Film jest oparty na historii Roszpunki, może z lekkim zwrotem akcji. Adaptacje filmowe różnią się nieco od głównego wątku, ponieważ reżyser czasami zmienia fabułę, aby dopasować się do gustu widzów.

Ten obrazek może posłużyć jako idealny plakat do pokoju o tematyce księżniczki dla Twojej córki. Roszpunka świetnie się bawi ze swoimi towarzyszami - Pascalem i Kameleonem. Używa swoich długich włosów jako huśtawki. Plakat Zaplątani z pewnością będzie od teraz jej ulubionym obrazkiem na ścianie i dołoży wszelkich starań, aby wyglądał rewelacyjnie.

11. Zła wiedźma:

Zła wiedźma trzymała Roszpunkę w zamknięciu w wieży, do której nie można było łatwo się przedostać. Roszpunka została siłą odebrana rodzicom po urodzeniu. Dorastała w wieży zupełnie sama i pragnęła wchodzić w interakcje z ludźmi. Jednak jej życzenie nie było łatwe do spełnienia, ponieważ wiedźma bacznie ją obserwowała.

Czarownica dała jej surowe instrukcje, aby nie spuszczać włosów, po których, nieznajomy mógłby wejść na wieżę. Roszpunka sprzeciwia się jej rozkazom i za karę wiedźma obcina jej wszystkie włosy. Jest bardzo smutna po utracie swojej cennej własności. Za każdym razem, gdy włosy Roszpunki są obcinane, jej biologiczna matka Gothel szybko się starzeje.

Wszystkie dzieci nienawidzą wiedźmy i sympatyzują z Roszpunką. Uważają, że jej słodka natura jest naprawdę atrakcyjna. Ponieważ dzieci uwielbiają czytać Roszpunkę w kółko, spodobają im się również kolorowanki z tej bajki.

12. Roszpunka oplatająca się włosami:

Jak wszystkie dziewczynki, Roszpunka kocha swoje długie warkocze. Włosy są ukoronowaniem i sprawiają, że kobieta wygląda pięknie. Długie włosy Roszpunki sprawiają, że jest tak popularna wśród dziewcząt, które chcą mieć takie same, długie włosy. Aby uzyskać piękne włosy, należy o nie dbać, tak jak robi to Roszpunka z bajki Zaplątani.

Na tym zdjęciu widzimy Roszpunkę zaplatającą warkocze, podczas gdy śpiewa piosenkę. Jej splecione włosy są tak mocne, że można ich użyć jako liny, aby Flynn wspiął się na wysoką wieżę, w której trzymana jest Roszpunka.

Twoja mała dziewczynka będzie naprawdę podekscytowana, gdy pokoloruje Roszpunkę w jej klasyczny wygląd księżniczki.

Kolorowanki Roszpunki z bajki Zaplątani

Roszpunka to klasyczna bajka. Jeśli twoje dziecko nie jest zbyt dobrym czytelnikiem, prawdopodobnie możesz nakłonić je do obejrzenia filmu Disneya „Zaplątani”, opartego na tej klasycznej bajce. Roszpunka uczy dzieci prawdomówności, pomocy, a przede wszystkim wiary w siebie.

Mamy nadzieję, że Twojemu dziecku spodobały się te darmowe kolorowanki Roszpunki do druku tak samo, jak lubi czytanie o swojej ulubionej księżniczce Roszpunce – dziewczynie ze złotymi lokami.