Przejdź do treści

Kolorowanki Święty Mikołaj

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem! Sprawdza swoją listę, więc lepiej bądź grzeczny i zostaw ciasteczka. Wkrótce Święty Mikołaj będzie u Ciebie ze swoim reniferem i saniami, a potem zjedzie po kominie z torbą zabawek. Przyniesie ci to, o co prosiłeś, jeśli byłeś miły i grzeczny.

Kolorowanki z Mikołajem

Świętuj Boże Narodzenie z tymi wspaniałymi kolorowankami ze Świętym Mikołajem do druku. Podekscytuj swoje dzieci na wielki dzień! Wydrukuj i pokoloruj je za darmo.

Kolorowanka mandala ze Świętym Mikołajem
Święty Mikołaj kolorowanka do druku
Renifery Świętego Mikołaja kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Święty Mikołaj z workiem prezentów
Prezenty od Mikołaja kolorowanka do druku
Kolorowanka Święty Mikołaj i prezenty
Kolorowanka Święty Mikołaj i zwierzęta do druku
Kartka do kolorowania ze świętym Mikołajem
Kolorowanka Święty Mikołaj z workiem prezentów
Święty Mikołaj malowanka dla dzieci
Piękny obrazek ze Świętym Mikołajem do druku dla dzieci
Kolorowanka z twarzą Świętego Mikołaja do wydruku

Święty Mikołaj - kolorowanki świąteczne dla dzieci

Okrągły i wesoły mężczyzna z długą białą brodą, trzymający worek wypełniony zabawkami - czy to nie jest znajomy widok? Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci na całym świecie myślą tylko o Świętym Mikołaju. W Wigilię miliony dzieci leżą niespokojnie w swoich łóżkach, zastanawiając się, czy w tym roku były grzeczne i posłuszne :)

Historia Świętego Mikołaja z kolorowanek

Człowiek, którego znamy jako Święty Mikołaj, ma swoją historię. Uważa się, że jest wesołym mężczyzną w czerwieni, ale jego historia sięga trzeciego wieku. W rzeczywistości nie wyglądał tak, jak jest przedstawiany dzisiaj, wyewoluował z hojnego katolickiego świętego zwanego św. Mikołajem. Więc naucz swojego malucha więcej o historii Mikołaja dzięki naszej kolekcji kolorowanek ze Świętym Mikołajem, które na pewno spodobają się każdemu maluchowi.

Popularne kolorowanki ze Świętym Mikołajem

1. Wesoły Mikołaj:

Oto kolorowanka przedstawiająca wesołego Świętego Mikołaja śmiejącego się od ucha do ucha. Święty Mikołaj to wesoły, starszy mężczyzna, który pojawia się w czerwono-białym stroju. Jest znany na całym świecie z dostarczania prezentów małym dziewczynkom i chłopcom w Wigilię. Święty Mikołaj to motyw kolorowanek dla całej rodziny.

2. Święty Mikołaj na biegunie północnym:

Kolorowanka przedstawia majestatycznego Świętego Mikołaja w jego domu, na biegunie północnym. Pan Mikołaj jest zajęty, przygotowując się do wielkiej nocy w Wigilię. Powiedz swojemu dziecku, aby trochę pomogło Mikołajowi, dodając świąteczne prezenty do kolorowanki. Tło tej strony do kolorowania jest dość skomplikowane, więc upewnij się, że Twoje dziecko skrupulatnie je pokoloruje.

Czy myślisz, że Mikołaj odwiedzi Twój dom w tym roku? Zadaj swojemu dziecku to pytanie, aby dowiedzieć się, czego chce od Mikołaja w tym roku.

3. Święty Mikołaj na saniach:

Oto piękna kolorowanka przedstawiająca Świętego Mikołaja i jego renifery szybujące na niebie. W Wigilię większość dzieci próbuje nie spać całą noc tylko po to, by zobaczyć, jak Mikołaj ląduje na ich dachu saniami :) Czy wiesz, kto jest motorem sań Świętego Mikołaja? To jego dziewięć reniferów w tym bardzo znany - Rudolf.

4. Święty Mikołaj dekoruje choinkę:

Oto idealna kolorowanka Świętego Mikołaja, aby Twoje dziecko było zaangażowane, gdy odlicza dni do najweselszego święta w roku. Święty Mikołaj wpadł do domu małego dziecka, aby wręczyć mu prezenty, ale zatrzymuje się też, aby udekorować choinkę. Po założeniu ozdób mocuje gwiazdkę na czubku choinki. Jak myślisz, co jest w tych wielkich pudłach? Powiedz dziecku, aby wymyśliło historię, gdy koloruje ten wspaniały rysunek Świętego Mikołaja.

5. Święty Mikołaj zbiera zabawki:

Ta kolorowanka przedstawia Mikołaja zbierającego zabawki dla dzieci. Wręczanie sobie prezentów jest ważną częścią świąt Bożego Narodzenia od początku XIX wieku. Podobno św. Mikołaj przekazywał złote monety potrzebującym i zostawiał je w butach.

6. Święty Mikołaj wchodzi do domu:

Ta kolorowanka przedstawiająca Świętego Mikołaja próbującego wejść do domu przez komin z pewnością sprawi, że Twoje dziecko będzie podekscytowane. Ale czy myślisz, że Mikołaj przejdzie przez komin? Przypomnij swojemu synowi, że musi być grzecznym dzieckiem, jeśli chce, żeby Mikołaj podarował mu zabawkę. Gwarantujemy Ci, że Twoje dziecko będzie się zachowywać jak najlepiej, czekając na wizytę Świętego Mikołaja.

7. Święty Mikołaj utknął w kominie:

Co to za dźwięk na dachu? O! Wygląda na to, że Mikołaj utknął w kominie podczas próby wejścia do domu. Kto teraz pomoże Mikołajowi? Może twoje dziecko może mu pomóc, nadając obrazkowi trochę koloru. Zachęć swoje dziecko, aby nadało Mikołajowi inny wygląd na tej stronie do kolorowania. Może sprawić, że jego garnitur będzie fioletowy, a torba zielona.

8. Czapka Świętego Mikołaja:

Ciesz się magią świąt dzięki tej zabawnej kolorowance z czapką Świętego Mikołaja. Powiedz swojemu dziecku, aby wybrał nietypowe kombinacje kolorów, aby czapka świeciła w kolorach lampek choinkowych. Twoje dziecko może nawet zaprojektować nowy strój dla Świętego Mikołaja na te święta. W końcu jak długo można nosić ten sam, stary i przestarzały strój :)

9. Święty Mikołaj z Rudolfem:

Ta strona do kolorowania przedstawia renifera Rudolfa i jego kumpla Mikołaja. Rudolf, najsłynniejszy renifer, urodził się ponad sto lat później, po swoich ośmiu latających przyjaciołach. Rudolf był początkowo drażniony przez inne renifery z powodu dużego, świecącego czerwonego nosa. Gdy w Wigilię pogoda zrobiła się mglista, Mikołaj obawiał się, że nie będzie w stanie dostarczyć dzieciom prezentów. Rudolf, uratował Boże Narodzenie, prowadząc sanie przy świetle jego czerwonego nosa.

10. Pani Mikołajowa:

Oto kolorowanka przedstawiająca uroczą Panią Mikołajową trzymającą lalkę. Podczas gdy Mikołaj prowadzi pracę na biegunie północnym, Pani Mikołajowa towarzyszy mężowi w tle, podnosząc morale męża i jego drużyny elfów. Zrobiła dzisiaj lalkę i chciała uzyskać aprobatę Świętego Mikołaja. Jesteśmy pewni, że Mikołaj pokochałby tę lalkę tak samo, jak ty.

11. Kartka z życzeniami do Świętego Mikołaja:

Jeśli szukasz kolorowanki Świętego Mikołaja dla swojego dziecka, ten arkusz z pewnością Ci pomoże. Zawiera fantastyczny obraz Świętego Mikołaja z napisem Ho, ho, ho. Śmiech jest podstawowym atrybutem charakteru Świętego Mikołaja. Możesz pozwolić swojemu dziecku używać brokatów i naklejek, aby wyróżnić kolorowankę. Upewnij się, że Twoje dziecko pisze swoje imię na dole strony do kolorowania.

12. Św. Mikołaj:

Oto kolejna kolorowanka św. Mikołaja. Święty Mikołaj nigdy nie wyglądał tak szczęśliwie, jak wygląda teraz trzymając laskę cukrową. Legendy mówią, że św. Mikołaj urodził się w Patarze i w młodości podróżował do Egiptu i Palestyny. W czasie prześladowań cesarza Dioklecjana był więziony, ale cesarz Konstantyn zwolnił go ze względów humanitarnych. Św. Mikołaj mógł umrzeć w 350 rne, ale nadal żyje w głowach naszych dzieciaków.

13. Listy do św. Mikołaja:

Pisanie listów do Świętego Mikołaja to jedna z najstarszych tradycji. Każdego roku dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja zawierające życzenia. Czy twój dzieciak napisał list do Świętego Mikołaja? Jeśli nie, spraw, by napisał na naszej stronie do kolorowania. Następnie może pokolorować wizerunek Świętego Mikołaja w dowolny sposób.

Mówi się, że chłopcy i dziewczynki piszą różne rodzaje listów do Świętego Mikołaja. Dziewczyny zazwyczaj piszą długą listę, prosząc o więcej prezentów. Niektóre dzieci nawet zawijają i przywiązują list do małego balonu wypełnionego helem i wypuszczają go w powietrze, aby Święty Mikołaj w magiczny sposób go otrzymał.

14. Wysyłanie listu do Świętego Mikołaja:

Po napisaniu listu dziewczynka przyszła na pocztę, aby wysłać list do Świętego Mikołaja. Usługi pocztowe zazwyczaj umożliwiają dzieciom wysyłanie listów do Świętego Mikołaja. Mówi się, że co roku Święty Mikołaj otrzymuje miliony listów od dzieci. Na te listy odpowiadają pracownicy poczty i wolontariusze. To raczej słodki i serdeczny gest ze strony pracowników pocztowych, prawda?

Świąteczne kolorowanki z Mikołajem

Mamy nadzieję, że Twoje dziecko lubi dekorować nasze kolorowanki Mikołaja. Nie musi trzymać się zwykłej czerwieni i bieli, aby pokolorować wizerunek Świętego Mikołaja. Zachęć go do mieszania kolorów, aby zdjęcia Mikołaja się wyróżniały. Podziel się z nami pracą swojego dziecka - Wesołych Świąt :)