Przejdź do treści

Kolorowanki literki

Kolorowanki z literkami alfabetu pomogą Twoim dzieciom w nauce alfabetu. Praktyka czyni mistrza i mamy wiele ćwiczeń praktycznych. Zakończ alfabet, dopasuj litery, połącz kropki i nie tylko.

Kolorowanki Literki

Pomóż swojemu dziecku dobrze się bawić, ucząc się czytać i pisać drukując kolorowanki literki. Z pewnością spodobają im się wszystkie te arkusze. Wydrukuj je za darmo.

Literka A - kolorowanka dla dzieci do druku
Literka B - kolorowanka dla dzieci do wydruku
Literka C - kolorowanka dla dzieci do wydruku
Literka D - kolorowanka dla dzieci do wydruku
Literka E - kolorowanka dla dzieci do wydruku
Literka F - kolorowanka dla dzieci do druku
Literka G - kolorowanka do wydruku dla dzieci
Literka H - kolorowanka do wydruku dla dzieci
Literka I do darmowego kolorowania dla dzieci
Literka J - kolorowanka do druku dla dzieci
Literka K - kolorowanka do druku dla dzieci
Literka L - kolorowanka do druku w formacie PDF
Literka M - kolorowanka do drukowania
Literka N - kolorowanka do druku z literą alfabetu
Literka O - kolorowanka do druku z literką alfabetu
Literka P - kolorowanka do druku dla dzieci
Literka R - kolorowanka do druku dla dzieci
Literka S - kolorowanka do druku dla dzieci
Literka T - kolorowanka edukacyjna dla dzieci
Literka U - kolorowanka edukacyjna do druku
Literka V - kolorowanka do malowania dla dzieci
Literka W - kolorowanka do drukowania
Literka X - kolorowanka edukacyjna dla dzieci
Literka Y - kolorowanka do druku dla dzieci
Literka Z - kolorowanka do druku
Kolorowanka literki M jak małpka
Kolorowanka z literkami alfabetu do kolorowania dla dzieci
Kolorowanka literki F jak Flaming
Kolorowanka literki Z jak zebra dla dzieci
Alfabet z literkami w zwierzęta - kolorowanka
Małe i duże litery alfabetu do kolorowania
Alfabet z drukowanymi literami do wydruku
Kolorowanka ze świątecznymi literkami pokrytymi śniegiem
Kolorowanka z literką L jak Lew do druku

Literki - kolorowanki edukacyjne dla dzieci

Aby nauka  literek alfabetu była przyjemna, skojarz ją z czymś zabawnym, a następnie możesz sprawić, by Twoje dziecko opanowało najważniejsze literki. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak nawet bardzo małe dzieci są w stanie nucić swoje ulubione piosenki lub tytułowy utwór ulubionego serialu animowanego? To dlatego, że chcą je zapamiętać, a ich pragnienie zachęciło ich do kojarzenia tych piosenek i utworów z czymś, co im się podoba.

Jeśli więc chcesz edukować swoje dziecko, musisz połączyć  edukację z rozrywką. Chociaż w dzisiejszych czasach może być dostępnych wiele pomocy, nie ma nic bardziej zabawnego niż podarowanie dziecku zestawu kolorowanek z literkami, z którymi może siedzieć godzinami. Wydrukuj również kilka kolorowanek z cyferkami, aby urozmaicić dziecku zabawę.

Nauka kolorowania alfabetu dla przedszkolaków

Czy za bardzo starasz się, aby Twoje dziecko nauczyło się liter? Czy Twoje dziecko jest zbyt zabawne, abyś mógł skoncentrować się na alfabecie? Oto nasze kolorowanki litery, które sprawią, że ABC Twojego dziecka będzie najlepszym przyjacielem. Zaufaj nam, kiedy mówimy, że zobaczysz, jak twoje dziecko nauczy się teraz o wiele więcej, niż gdyby siedziało godzinami przed komputerem.

1. Literki A, B, C:

Daj ten kolorowy wydruk swojemu dziecku i powiedz mu, jak literki A, B i C mogą być jego nowymi towarzyszami zabaw. Poproś swoją pociechę, aby pokolorowało ten arkusz i wycięło każdą z literek alfabetu i wkleiło na pustą kartkę papieru. Zabawne postacie i kolory wkrótce sprawią, że Twoje dziecko będzie chciało edukować się dalej i przejść do wszystkich liter od A do Z.

3. Zabawa w alfabet:

Teraz, gdy nauczyliśmy się kolorowania pierwszych literek alfabetu, nadszedł czas na kolorowankę ze wszystkimi literkami na jednej kartce. Co powiesz na zabawną grę? Gdy twoje dziecko skończy kolorować wszystkie literki w arkuszu do kolorowania, zarówno mama, jak i dziecko mogą zagrać w grę zgadywankę, opisując literkę i mówiąc ją na głos. Brzmi fajnie, prawda?

4. Własna kolorowanka z literkami:

Oto super zabawna aktywność, którą ty i twoje dziecko możecie wykonać jako zespół. Najpierw wydrukuj tę stronę do kolorowania i spraw, aby Twoje dziecko dobrze ją pokolorowało. Weź nożyczki i wytnij 26 kawałków grubego papieru lub tektury, teraz wytnij każdą literkę. Powiedz dziecku, aby przykleiło je do kawałków kartonu. To świetna aktywność dla Twojego dziecka!

5. Ciuchcia z literkami:

Które dziecko nie lubi bawić się zabawkowymi pociągami i co może być fajniejszego niż samodzielne tworzenie pociągu? Niech Twoje dziecko pokoloruje literki alfabetu w pociągu. Wytnij  literki i przyklej je na twardej powierzchni. Możesz zrobić pociąg z małych pudełek zapałek i wyciąć małe papierowe kółka. Wsiądź do pociągu z maluchem i dotrzyj do miejsca, w którym nauka łączy się z zabawą.

6. Drzewo z literkami alfabetu:

Wszyscy wiemy, że drzewa są najlepszym przyjacielem człowieka ze względu na wszystkie naturalne korzyści, jakie zapewniają. Ale spójrz, co znaleźliśmy dla twojego dziecka! Urocze drzewo z alfabetem, obiecujące mu zabawę i czas na naukę. Pokoloruj drzewo i jego owoce, mamy na myśli literki na owocach w jasnych i żywych kolorach, wytnij je i wklej na tablicy dziecka lub na drzwiach pokoju dziecięcego.

7. Litery ze zwierzętami:

To bardzo urocza kolorowanka z literkami alfabetu o zwierzęcych twarzach. Nasza pociecha na pewno chciałaby przykleić tę uroczą stronę do kolorowania w swoim pokoju z pokolorowanymi literkami: m, n, o, p. Nauka nigdy nie była tak zabawna, prawda!

8. W jak warzywa:

Ten obrazek to świetny sposób na przedstawienie dziecku różnych rodzajów warzyw. Naucz go nazwy każdego warzywa i poproś go o powtórzenie nazw. Poprowadź go również, kiedy koloruje warzywa, upewnij się, że wypełnia właściwy kolor. Możesz też następnym razem zabrać go na targ warzywny i poprosić o pomoc w zakupach. Pomoże mu to lepiej poznać wszystkie warzywa. Możesz też skorzystać z naszych  kolorowanek z warzywami - udanej zabawy!

9. M jak myszka:

Możesz opowiedzieć swojemu dziecku dlaczego myszki uwielbiają jeść ser. Jako przykłady wybierz postacie Disneya, takie jak Tom i Jerry, Myszka Miki i Myszka Minnie. Uświadom im jednak, że w rzeczywistości myszy nie są tak przyjazne, jak się wydaje z kreskówek i obrazków, są szkodliwe i roznoszą śmiertelne choroby.

Poinstruuj swojego malucha, aby nie biegał za myszką ani nie próbował jej złapać, ponieważ może go ugryźć, tak jak robi to większość gryzoni :)

10. P jak pizza:

Jeśli Twoje dziecko skosztowało już pizzy, jeszcze bardziej pokocha kolorowanie obrazka! Zapoznaj go z innymi słowami zaczynającymi się od p jak: piesek, paluszek, pomponik, popcorn. Możesz również poprosić malca, aby wskazał przedmioty na stronie do kolorowania i nazywał je.

11. R jak Robot:

Twoje dziecko może nie znać jeszcze robota, gdy jest małe, ale możesz mu powiedzieć, co to znaczy. Robot jest automatycznie obsługiwaną maszyną, która zastępuje ludzki wysiłek, choć może nie wyglądać jak człowiek, aby funkcjonować w ludzki sposób. Wyjaśnij również, że wszystkie urządzenia elektryczne nie są robotami i nie jest bezpiecznie bawić się gadżetami elektrycznymi. Przejdź do naszych kolorowanek z robotami, aby nauczyć dziecko o tych maszynach.

Mamy nadzieję, że spodoba ci się pobieranie darmowych kolorowanek z literami alfabetu. Jeśli natkniesz się na ciekawsze strony do kolorowania, powiedz nam o tym w poniższej sekcji. Wesołego kolorowania!