Przejdź do treści

Kolorowanki ptaki

 

Kolorowanki z ptaszkami to zbiór malowanek latających mieszkańców naszej Ziemi. Ptaki to odrębna grupa zwierząt, które mają kilka charakterystycznych cech. Po pierwsze, jest to osłona z pierza, która chroni organizm przed zmianami temperatury. Po drugie, kończyny przednie mają kształt skrzydeł. Po trzecie, umiejętność latania. Istnieje ponad dziesięć tysięcy gatunków ptaków, które można znaleźć we wszystkich zakątkach globu, w tym w lasach deszczowych na równiku i na dalekiej północy. Każdy z nich ma swoje przyzwyczajenia, styl życia, ulubione jedzenie.

Kolorowanki ptaki

Tutaj znajdziesz wiele kolorowanek z różnymi gatunkami ptaków, które możesz bezpłatnie pobrać jako kolorowanki ptaki lub wydrukować w formacie A4 dla swoich dzieci.

Karmnik dla ptaków kolorowanka dla dzieci
Koliber kolorowanka z ptakiem do druku
Śpiewający ptaszek dla dzieci do druku
Tukan - ptaszek do kolorowania dla dzieci
Kolorowanka z ptaszkami mandala do druku
Ogromny paw - trudna kolorowanka do druku
Papugi kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka z sową dla dzieci
Kolorowanka ptaszek do wydruku
Bocian kolorowanka dla dzieci do drukowana
Puchacz kolorowanka do malowania
Orzeł - kolorowanka z ptakiem do wydruku
Kolorowanka mandala z tukanem dla dzieci
Zakochane ptaszki do kolorowania dla dzieci
Jaskółka darmowa kolorowanka do druku
Wróbelek kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka mandala z ptakiem kolibrem
Ptaszek dla dzieci do kolorowania
Kolorowanka z dwoma ptaszkami i sercem
Dzięcioł kolorowanka do wydruku za darmo

Ptaki - kolorowanki z latającymi stworzeniami

Nie trzeba być miłośnikiem ptaków, aby podziwiać te pełne wdzięku stworzenia. Ptaki to jedne z najbardziej sympatycznych zwierząt na świecie. Występują w szerokiej gamie kolorów, w tym w metalicznych odcieniach opalizujących. Ptaki mogą być nieśmiałe, inteligentne, agresywne, skrupulatne, a nawet towarzyskie, to cechy osobowości, z którymi wiążą się też małe dzieci.

Dzieci kochają ptaki tak samo jak inne futrzaste zwierzęta. W rzeczywistości większość z nich trzyma ptaka jako swojego zwierzaka. Ich kolorowe piórka, dźwięki i zabawne wybryki fascynują ich do końca.

Malowanki z ptakami - ciekwostki

Kolorowanki Ptaki są bardzo popularne wśród dzieci w każdym wieku. Przedstawiamy Wam różne rodzaje ptaków wraz z ich charakterystycznymi cechami. Te arkusze do kolorowania ptaków są idealne dla małych dzieci, przedszkolaków i uczniów. Sprawdź 8 uroczych ptaszków do wydrukowania dla swoich dzieci:

1. Papuga:

Oto kolorowanka papugi, jednego z najładniejszych ptaków. Papugi to jeden z najinteligentniejszych gatunków ptaków. Naucz swoje dziecko więcej o papugach za pomocą tego arkusza do kolorowania. Na całym świecie występuje około 372 gatunków papug. Papugi występują w różnych jasnych kolorach, więc pozwól dziecku przygotować wszystkie swoje kredki.

2. Sowa:

Kolorowanka z sową podpoczywającą na gałęzi drzewa. Ten obrazek pomoże Twojemu dziecku poznać zabawne fakty na temat sowy podczas jej kolorowania. Sowy fascynowały ludzi od niepamiętnych czasów. W niektórych kulturach są symbolami mądrości, podczas gdy w innych są zwiastunami śmierci i zagłady.
Istnieje około 200 gatunków tego nocnego ptaka. Te tajemnicze ptaki słyną z nocnego poszukiwania pożywienia.

3. Flaming:

Kolorowanka przedstawia flaminga w jego charakterystycznej postawie – jedną nogę uniesioną, a drugą schowaną pod ciałem. Upewnij się, że Twoje dziecko ma gotową różową kredkę, aby dodać odrobinę koloru temu pierzastemu stworzeniu. Flaming to gatunek ptaka brodzącego. W Ameryce istnieje około cztery gatunki flamingów. Dobrze odżywiony flaming ma żywe kolory, podczas gdy flaming w kolorze białym jest zwykle niezdrowy i niedożywiony.

4. Gołąb:

Ten arkusz przedstawia gołębicę trzymającą gałązkę oliwną. Gołąb z gałązką oliwną uznawany jest za symbol pokoju. Gołąb to ptak z rodziny gołębi Columbidae. Mają małe ciała i długie ogony.
Jest to jeden z najbardziej fascynujących i atrakcyjnych ptaków.

5. Orzeł:

Oto obrazek jednego z najbardziej majestatycznych ptaków, orła. Istnieje ponad sześćdziesiąt gatunków orłów. Orzeł to duży i potężny ptak z ciężką głową i dziobem. Posiada długie i szerokie skrzydła, które zapewniają mu najszybszy lot. Orły są podziwiane na całym świecie jako symbol władzy, wolności.

6. Pelikan:

Pelikany są czule nazywane latającymi rybakami. Twoje dziecko będzie zachwycone kolorowaniem tego pełnego wdzięku ptaka. Kiedy pokoloruje już obrazek, porozmawiaj z nim o pelikanach i dużej sakiewce, w której trzymają ryby. Pelikan to duży ptak znany z woreczka, którego używa do wydobywania ryb z wody. Występuje na całym świecie, mieszka w pobliżu wody i gęsto zaludnionych obszarów rybackich. Pelikan jest ogromnym ptakiem, a niektóre gatunki mają skrzydła o wielkości nawet do 3 metrów. Istnieje około ośmiu różnych gatunków pelikanów.

7. Paw:

Paw to najpiękniejszy ptak na świecie. Małe przestrzenie w tej kolorowance pomogą wzmocnić umiejętności motoryczne. Paw jest narodowym ptakiem Indii. Jest symbolem wdzięku, piękna, radości i miłości. Jest to kolorowy ptak wielkości łabędzia z pióropuszem w kształcie wachlarza. Gatunek męski jest bardziej kolorowy niż gatunek żeński.

8. Bocian:

Oto jeden z interesujących obrazków do kolorowania ptaków, w których występuje bocian. Bocian to ptak o długiej szyi należący do rodziny Ciconiidae, którego wysokość waha się od 60 cm do ponad 150 cm. Mówi się, że bociany są bezdźwięczne ze względu na brak w pełni wykształconych narządów głosowych. Zwykle latają z wyciągniętą szyją i spuszczonymi nogami. Występują głównie w Afryce, Europie i Azji.

Każdy ptak przyczynia się do swojej naturalnej niszy, ucząc dzieci, że każdy ma coś do wniesienia w społeczeństwie i rodzinie. Te bezpłatne kolorowanki ptaków pomogą Twoim dzieciom poznać różne gatunki ptaków i ich unikalne cechy. Możesz także stworzyć własną książeczkę z kolorowankami ptaków.

Jesteśmy pewni, że pokochasz naukę o różnych ptakach poprzez nasze kolorowanki z ptaszkami.